Top 10 lodówek do małej kuchni
Kategorie:

Top 10 lodówek do małej kuchni

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Mała przestrzeń kuchni to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie,jeśli chodzi o aranżację. Trzeba bowiem pomieścić niezbędne urządzenia i meble, a przy tym zadbać o ergonomię i bezpieczeństwo podczas ich użytkowania. Częstym problemem w przypadku małej kuchni okazuje się lodówka, dla której trzeba przewidzieć odpowiednia ilość miejsca i jednocześnie pamiętać o tym, aby nie znajdowała się w bezpośredniej bliskości z piekarnikiem. Jakie lodówki polecane są do małej kuchni?

Amica FK2695.4FTHAA

Wysoka chłodziarko-zamrażarka zajmuje 54cm szerokości i 57 głębokości.Pojemność chłodziarki wynosi 171l, natomiast zamrażarki – 60cm. Zaletą tego modelu jest system automatycznego odszraniania oraz system NoFrost, co eliminuje problem rozmrażania lodówki. Wersja w grafitowym kolorze będzie stylowym elementem wyposażenia twojej kuchni. Koszt ok. 1.700zł. 

Lodówka Samsung RB29FDRNDSA

To model o szerokości 59.5cm oraz głębokości 66cm. Doskonale sprawdzi się w wąskiej wnęce. Lodówka marki Samsung cechuje się dużą pojemnością, bo część chłodząca to aż 190l, a część mrożąca – 98l. Lodówka wyposażona jest w szuflady z pełnym wysuwem, co zapewnia jeszcze większą wygodę użytkowania. Ponadto posiada ona bardzo praktyczny dystrybutor wody, dzięki któremu nie trzeba otwierać lodówki za każdym razem, gdy chcemy się napić. Koszt ok. 1.700zł. 

Whirlpool ART 6502A+

Kolejną propozycją, która świetnie sprawdzi się w małej kuchni jest model od firmy Whirlpool o szerokości 54cm i głębokości 45.5cm. Lodówka może pochwalić się sporą pojemnością chłodziarki  – 195l, a także 80l zamrażarki. Urządzenie posiada wysuwane szuflady i półki, a dzięki temu, że drzwi otwierają się w osi urządzenia, możemy bez problemu postawić ją przy ścianie lub we wnęce. To model idealny dla osób, które poszukują pojemnej lodówki do trudnej w aranżacji małej kuchni. Koszt ok. 1.300zł 

INDESIT LR6 S1 S

196l pojemności chłodziarki i 75l pojemności zamrażarki oferuje lodówka marki Indesit. Występująca w dwóch wersjach kolorystycznych: grafitowym i białym, zajmuje 59.5cm szerokości oraz 65.5cm głębokości. Lodówka wyposażona jest w standardowe funkcje, jak system NoFrost, możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi. Producent podkreśla jednak jej zaletę, a mianowicie cichy tryb pracy generujący hałas na poziomie 38 dBA. Koszt ok. 1.000zł.

BOSCH KGW 36XL30S

Ostatni z prezentowanych na naszej liście modeli to lodówka marki Bosch cechująca się największą pojemnością. Komora chłodząca ma pojemność 213l, a część mrożąca – 94l. Urządzenie ma szerokość 60cm i głębokość 65cm, wyróżnia się cichą pracą do 38 dBA, a także wyposażone jest w system NoFrost. Lodówka Bosch KGW 36XL30S posiada również elektroniczny wyświetlacz oraz dystrybutor wody. Koszt – ok. 1.800zł. 

Wybór lodówek do małej kuchni jest całkiem spory. Jeśli zależy nam na sprzęcie o bardziej zaawansowanych funkcjach, musimy liczyć się z wyższą ceną. Lodówka to sprzęt na lata, więc nie warto na niej oszczędzać. W przypadku braku wystarczających środków na zakup chłodziarko-zamrażarki, która sprosta wszystkim naszym oczekiwaniom, rozwiązaniem może być zakup na raty lub wygodna pożyczka przez internet na konto, którą możemy otrzymać jeszcze tego samego dnia, a zobowiązanie spłacimy w dogodnym, ustalonym w umowie terminie.  

Przed zakupem lodówki koniecznie sprawdźmy wszystkie jej wymiary oraz parametry, szczególnie jeśli mamy już przewidziane dla niej konkretne miejsce w kuchni. Nawet kilka centymetrów różnicy w szerokości lub głębokości może okazać się sporym problemem i uniemożliwić wygodne ustawienie sprzętu.