Świat niszowych perfum
Kategorie:

Świat niszowych perfum

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Spójrzmy prawdzie w oczy, znalezienie kolejnego ulubionego zapachu, może być nie lada wyzwaniem. Nazwy różnych perfum mogą mylić kupującego. Co ważne, nie są produkowane masowo. Często kombinacje zapachowe są odważne i nietypowe. Dlatego spodobają się charyzmatycznym i pewnym siebie osobom. W kolekcji znajdziesz zarówno perfumy niszowe dla pań, jak i dla panów. Osobisty kunszt perfumiarza jest tutaj doskonale widoczny. Często profile zapachowe są tak charakterystyczne, że można od razu przypisać je do konkretnej marki.

Arquiste

Zapachy Arquiste są bardzo podobne do bogatych, szczegółowych portretów olejnych. Charakteryzują się egzotycznymi, jedynymi w swoim rodzaju nutami. Kombinacja zapachowa jest unikalna, intensywna i egzotyczna.

Inspiracją dla twórców był remont hotelu Claridge w Londynie oraz ekstrawagancki styl architektoniczny i designerski art deco. Perfumy niszowe Arquiste wspaniale łączą tradycję z nowoczesnością, młodość z dojrzałością. Ten drzewno-bursztynowy zapach przywodzi na myśl martini i waniliową fajkę do palenia. Wyczuwalne są też tutaj doskonale nuty olejku jałowca, korzenia arcydzięgla, drzewa gwajakowego, pieprzu i absolutu wanilii. Jeśli szukasz naprawdę wyrafinowanego zapachu, koniecznie zwróć uwagę na The Architects Club Arquiste.

Penhaligon’s

Pochodzący z Wielkiej Brytanii Penhaligon’s działa w branży perfumeryjnej już od 1870 roku. Zadebiutował w 1872 roku zapachem “Hammam Bouquet”. Zapach był inspirowany tureckimi łaźniami. Co ciekawe, te perfumy niszowe nadal są dostępne na rynku. Od tego czasu Penhaligon’s stworzył wyjątkową kolekcję zapachów.

Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś mrocznego i tajemniczego, czy orzeźwiającego i niecodziennego, z pewnością znajdziesz ulubiony zapach spośród dostępnych 77. Bez względu na profil zapachowy, firma stawia przede wszystkim na autentyczność. Nie ma mowy o syntetycznych składnikach.

Warto zwrócić szczególną uwagę na kolekcję Portraits. Jest kreatywna i wyjątkowa. Każdy zapach jest związany z postacią historyczną z epoki wiktoriańskiej. Zatyczka przypomina głowę zwierzęcia. Cała kolekcja niszowych perfum przedstawia historię pełną miłości, zdrady i niewierności. Możesz znaleźć postać, która najlepiej Cię reprezentuje i w ten sposób wybrać idealny zapach.

Amouage

Niezwykle luksusowy Amouage marki Oman wyróżnia się wysoką jakością. Firma została założona w 1983 roku przez samego sułtana Omanu. Kupując wyjątkowe perfumy niszowe, możesz zanurzyć się w wyjątkowy świat arabskiej perfumerii. Spodziewaj się więc mocnych nut oudu, kadzidła, róży, piżma i przypraw.

Butelki zainspirowane są Bliskim Wschodem, od herbu z przodu po bogato zdobione zakrętki. Jeśli szukasz intensywnego, charakterystycznego zapachu, Amouage na pewno Ci się spodoba.

Different Company

Wyróżnia się skromnością i piękną powściągliwością. Jeśli nie lubisz wyróżniać się z tłumu, na pewno Ci się spodoba. Francuska niszowa marka pojawiła się na rynku w 2000 roku. Obecnie oferuje ponad 20 wyjątkowych zapachów.

Unikalny design butelki perfum niszowych jest prosty, ale i tak przyciąga uwagę. Doskonale odzwierciedla samą istotę marki. Nie koncentruje się na marketingu i natarczywych reklamach. Broni się po prostu oryginalną kompozycją zapachową. Luksusowe perfumy sprawią, że poczujesz się jak milion dolarów. Different Company współpracuje ze światowej sławy perfumiarzami, takimi jak Bertrand Duchaufour i Jean-Claude Ellena.

Zapach jest integralną częścią rutyny pielęgnacyjnej. Niszowe perfumy nie mają tylko tłumić potu, od tego jest dezodorant. Ich zadaniem jest podkreślenie naszej osobowości i stylu.