Czy warto planować czas wolny swojego dziecka? Pomysły na udaną zabawę dla maluchów
Kategorie:

Czy warto planować czas wolny swojego dziecka? Pomysły na udaną zabawę dla maluchów

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko zdrowo i prawidłowo się rozwijało. Chcemy dać naszym dzieciom ,,wszystko co najlepsze”, a jednocześnie staramy się pamiętać, żeby nie pominąć żadnych istotnych kwestii.

Wielu rodziców wychowuje swoje pociechy ze szczególną dbałością o edukację – na pierwszym miejscu postawiona jest nauka i zajęcia dodatkowe. Oprócz nauki rodzice coraz częściej starają się odpowiednio zaplanować czas wolny swojego dziecka. Większość rodziców chce, aby jego pociechy odpoczywały razem z rówieśnikami – bawiąc się na podwórku, grając w gry i zabawy, wychodząc do kina, na spacer, lodowisko, czy też basen. Wspólna zabawa daje wiele radości, pozwala rozwijać emocje, uczy cierpliwości oraz szacunku do drugiej osoby.

Dzieci w wieku szkolnym nigdy nie powinny być obarczane nadmiarem obowiązków. Szkoła, odrabianie lekcji, zajęcia dodatkowe (np. język angielski, nauka gry na gitarze lub basen) są w zupełności wystarczające. Do prawidłowego rozwoju dzieci potrzebują również zabawy, dlatego nie zapominajmy o tym i sprawmy, aby nasze pociechy z radością spędzały każdy dzień.

Super Zings , czyli doskonała zabawa na świeżym powietrzu lub w domu

Dzieci każdego dnia powinny mieć wyznaczony czas na naukę oraz zabawę, dlatego warto od najmłodszych lat prowadzić uporządkowany plan dnia dla swojego malucha. Pozwala on wyczuć dzieciom, kiedy jest czas na rozrywkę, edukację, higienę, spożywanie posiłków, wypoczynek oraz sen. Chronologicznie zaplanowany dzień sprawia, że dziecko szybko przyzwyczaja się do swoich obowiązków i przyjemności, przestaje być marudne i umie lepiej zarządzać oraz wykorzystywać czas.

Wypoczynek jest bardzo istotny w wieku dorastania, dzieci powinny każdego dnia mieć kilka godzin przeznaczonych na zabawę. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie różnego rodzaju rozrywek np. spacer z koleżanką, seans w kinie, gra na komputerze, układanie puzzli, zabawa lalkami, samochodami lub innego rodzaju zabawkami. Jeśli pozwalamy naszym dzieciom bawić się przez 4 godziny, to najlepszą opcją będzie np.  godzinna gra na komputerze, 2 godzinne wyjście na plac zabaw i godzinny wypoczynek przy układaniu puzzli. Takie połączenie pozwoli dziecku doświadczyć przeróżnych emocji i gwarantuje jego prawidłowy rozwój.

Wielu rodziców zastanawia się, jakie wspólne zabawy mogliby zaproponować swoim dzieciom. Tutaj z pomocą przychodzą przeróżne zabawki np. Super Zings. Ogromną zaletą Super Zings jest kompaktowy rozmiar, dzięki temu dzieci z łatwością mogą zabrać swoje zabawki na podwórko, kolonie, wyjazd z rodzicami lub po prostu przenieść do drugiego pokoju.

Super Zings- charakterystyka i możliwości zabawy

Super Zings to seria kolekcjonerskich figurek, które są uwielbiane przez dzieci w różnym wieku. Głównymi bohaterami są przedmioty codziennego użytku, które zostały ożywione za pomocą nadania im ludzkich cech. Poszczególne postacie wyróżniają się określonym charakterem, osobowością, pasjami i talentami. Wiele osób nazywa zabawki Super Zings, jako Superbohaterowie lub SuperZłoczyńcy, którzy władają mocami, które pozwalają przeżyć niezapomniane przygody np. postać dobra ma białe oczy, a zła żółte.

Super Zings pozwalają na doskonałą zabawę z rówieśnikami lub wspólnie z rodziną. Uczą emocji, cierpliwości oraz zapewniają adrenalinę i odrobinę rywalizacji. Obecnie Zingsy dostępne są już w trzeciej serii, w której jest ponad 90 figurek do zebrania. Nabyć je można w pojedynczych szczelnie zamkniętych saszetkach np. w kiosk ruch.