Prenumerata - Kulisy Powiatu Wieluń
Kategorie:

Prenumerata – Kulisy Powiatu Wieluń

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Kulisy Powiatu Wieluń to regionalny tygodnik należący do prasy ogólnoinformacyjnej. Ukazuje publikację prasowe, które koncentrują się na sprawach i problemach dotyczących mieszkańców miasta i powiatu Wieluń. Wydawany jest raz w tygodniu i dostarcza najświeższe i sprawdzone informacje. Bardzo chętnie kupowany jest przez regionalną społeczność, ponieważ gwarantuje dostęp do aktualnych wiadomości, zaspokaja ciekawość i zapewnia odrobinę rozrywki.

Tygodniki regionalne od dawna są popularne wśród lokalnej społeczności. Głównie opisują wydarzenia społeczne, polityczne, gospodarcze, ekonomiczne i kulturalne z regionu. Dodatkowo mogą zawierać informacje odnoszące się do całego miasta lub kraju. W zależności od rodzaju, tygodniki mogą być poświęcone życiu społecznemu i kulturalnemu mniejszych społeczności (tygodniki regionalne), polityce (tygodniki lewicowe, liberalne lub konserwatywne) lub innym interesującym tematom.

Powiat Wieluń – charakterystyka

Wieluń to gmina miejsko-wiejska położona w województwie łódzkim, której siedzibą gminy i powiatu jest miasto Wieluń pełniące rolę regionalnego ośrodka handlowego, gospodarczego, kulturalnego i oświatowego. Według danych statystycznych gminę Wieluń w 2017 roku zamieszkiwało 32008 osób, z czego 22973 to mieszkańcy miasta, zaś 9035 mieszkańcy obszaru wiejskiego. Obecnie Wieluń stanowi ważny węzeł komunikacyjny (drogi krajowe i wojewódzkie), posiada rozbudowaną komunikację kolejową, autobusową oraz miejską.

Gmina Wieluń położona jest na obszarze 131,2 km², w tym 14,15% to powierzchnia powiatu, 74% to użytki rolne, zaś 14$ to użytki leśne. Na terenie gminy znajduje się słynny rezerwat przyrody Lasek Kurowski, który odpowiada za ochronę systemów leśnych (jodła, buk). Ponadto w powiecie Wieluń mieści się wiele zabytków, które przyciągają licznych turystów i pozwalają na efektywny wypoczynek dla mieszkańców: Mury obronne, Dawny Zamek, Kolegiata Bożego Ciała, Kościół św. Mikołaja i klasztor Bernardynek, Kościół św. Barbary, muzeum Ziemi Wieluńskiej, Wieluński Dom Kultury. Poza zabytkami mieszkańcy mogą korzystać z ofert kin i teatrów, hal sportowych, kąpieliska miejsce, boisk sportowych, parków i lasów miejskich.

Za co doceniany jest tygodnik Kulisy Powiatu Wieluń?

Kulisy Powiatu Wieluń bardzo chętnie kupowane są przez regionalnych mieszkańców. Doceniane są za sprawdzone i przedstawione prostym językiem najświeższe informacje dotyczące miasta i powiatu Wieluń.

Tygodnik porusza tematy związane z miastem Wieluń, jak również z miejscowościami do niego przylegającymi (Wieruszów, Pajęczno oraz Działoszyn). Podzielony jest na kilka działów: Wiadomości Lokalne, Gospodarka i Inwestycje, Obyczaje i Kultura, Sport oraz  Edukacja. Wiodącą ideą tygodnika Kulisy Powiatu Wieluń jest ,, Dobrze Pisane. Dobrze się czyta.”, oznacza to, że na łamach tygodnika przedstawione jest wysokiej jakości dziennikarstwo dotyczące najważniejszych kwestii lokalnych oraz problemów, z którymi borykają się miejscowe władze, instytucje oraz okoliczni sąsiedzi. Ponadto Kulisy Powiatu Wieluń to gwarancja ciekawych fotorelacji z bieżących wydarzeń, które miały miejsce na terenie powiatu, możliwość śledzenia licznych ogłoszeń lokalnych sprzedawców oraz reklam miejscowych przedsiębiorstw.

Kulisy Powiatu Wieluń to doskonałe rozwiązanie dla mieszkańców Wielunia oraz pobliskich miast i wsi. Tygodnik można nabyć w formie prenumeraty na prenumerata ruch, dzięki temu społeczność regionalna może być na bieżąco z wszystkim wydarzeniami i nowinkami związanymi z ich miastem.