Multiroom – jak oglądać różne kanały na kilku telewizorach jednocześnie?
Kategorie:

Multiroom – jak oglądać różne kanały na kilku telewizorach jednocześnie?

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Multiroom pozwala na pełniejsze korzystanie z dostępnej oferty telewizyjnej w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się telewizor. Na czym polega ta usługa oraz jakie są jej najmocniejsze strony?

Multiroom – czym jest?

Multiroom to jedna z usług świadczonych przez renomowanych i nowoczesnych dostawców serwisów telewizyjnych. Najprościej można go ująć jako możliwość niezależnego odbioru programów na wielu telewizorach bez potrzeby instalowania kilku anten lub innego rodzaju odbiorników.

Zatem w ten sposób unikasz plątaniny kabli czy instalacji wielu anten, mogąc w ten sposób korzystać np. w ramach swojego gospodarstwa domowego z jednego abonamentu telewizyjnego na kilku telewizorach. Co więcej – to nie tylko wygoda, ale i spore oszczędności, gdyż zakup systemu multiroom jest o wiele tańszy niż jednoczesne nabycie kilku ofert abonamentowych.

Telewizja w każdym pomieszczeniu

Jeżeli więc jesteś prawdziwym kinomaniakiem albo fanem sportu, możesz oglądać swoje ulubione programy lub śledzić postępy swoich idoli nie tylko w salonie, ale też kuchni czy sypialni – po prostu wszędzie tam, gdzie masz telewizor objęty usługą multiroom. Co więcej, wszystkie programy mogą być oglądane niezależnie od siebie.

Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby kilka osób w oddzielnych pomieszczeniach oglądało jednocześnie ten sam lub zupełnie inne kanały telewizyjne. Tak właśnie wygląda telewizja na miarę XXI wieku, oferując użytkownikom wysoki poziom personalizacji usług i to we własnym domu lub mieszkaniu.

System multiroom może wyglądać różnie, zależy to od wybranego operatora. Zawsze jednak konieczna jest jednostka centralna, która stanowi swoistą bazę, pozostałe odbiorniki telewizyjne mogą otrzymywać sygnał za pomocą okablowania lub sieci Wi-Fi, zwykle potrzebny jest też dodatkowy dekoder. Jednostka centralna jest tzw. multiswitchem, czyli urządzeniem rozdzielającym sygnał na wszystkie telewizory. Jak jednak wspomniano, ostateczne struktura multiroom jest uzależniona od dostawcy tej usługi.

Kiedy i dlaczego warto mieć multiroom?

System multiroom dedykowany jest gospodarstwom domowym, biurom i innym placówkom, które chcą korzystać z jednego pakietu telewizyjnego na więcej niż jednym odbiorniku telewizyjnym. Usługa tego typu to podwójna oszczędność – z jednej strony zajmuje mniej miejsca i wymaga instalacji mniejszej liczby komponentów, z drugiej strony generuje też niższe koszty użytkowania. Multiroom często oferowany jest też z Internetem, np. światłowodowym, który charakteryzuje się doskonałą prędkością działania oraz wysoką niezawodnością.

Dzięki systemowi na każdym telewizorze można w tym samym czasie oglądać dowolnie wybrany kanał – oczywiście w ramach wybranego planu abonamentowego. Ciesz się najlepszą telewizją w każdym pomieszczeniu i nie przejmuj ograniczeniami, których po prostu nie ma. Nowoczesna telewizja to rozrywka i komfort użytkowania, a multiroom jest jednym z najlepszych przykładów tego trendu.