Monitoring prywatnego samochodu – dlaczego warto go założyć?
Kategorie:

Monitoring prywatnego samochodu – dlaczego warto go założyć?

Statystyki policyjne pokazują, że z roku na rok spada liczba kradzieży pojazdów. Złodzieje jednak nie próżnują – za cel wybierają sobie pojazdy marek premium, które warte są nawet kilkaset tysięcy złotych. Niezależnie od tego, jakim samochodem się poruszasz, musisz pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu. To ważne, ponieważ złodzieje stosują coraz bardziej zaawansowane metody, przyczyniające się do utraty pojazdów.

Monitoring pojazdów to usługa doskonale znana – szczególnie w kontekście zarządzania autami firmowymi. Polega ona na śledzeniu aktualnej lokalizacji samochodów na mapie w czasie rzeczywistym. Wszystko odbywa się za pomocą odpowiednich urządzeń zamontowanych w pojeździe, które wysyłają sygnał. Zebrane dane umożliwiają dokładną analizę pokonywanych tras.

Monitoring pojazdów prywatnych – to możliwe

Chociaż monitoring GPS samochodów firmowych to standard w ofercie wielu przedsiębiorstw, monitoring pojazdów prywatnych dostępny jest u nielicznych, np. w Konsalnet. Usługa działa na identycznej zasadzie – pozwala zweryfikować lokalizację auta w czasie rzeczywistym. Wystarczy zamontować w samochodzie odpowiednie urządzenia, aby móc na bieżąco śledzić to, gdzie aktualnie znajduje się pojazd.

Poznaj zalety monitoringu GPS

Monitoring pojazdów prywatnych niesie za sobą kilka korzyści dla właściciela auta.

  • Mniejsze ryzyko skutecznej kradzieży

Jeśli masz samochód ze średniej lub wyższej półki cenowej, możesz zmniejszyć ryzyko jego kradzieży poprzez montaż systemu lokalizatora GPS. Profesjonalny monitoring pojazdów pozwoli z dużą dokładnością namierzyć pozycję skradzionego pojazdu. Możliwość śledzenia lokalizacji będzie działać również wtedy, gdy dojdzie do odłączenia akumulatora lub umieszczenia auta w parkingu podziemnym czy nawet kontenerze.

  • Większa kontrola nad pojazdem

Często zdarza Ci się pożyczyć samochód znajomemu? Decydując się na monitoring pojazdu, zyskujesz większą kontrolę. Możesz dowiedzieć się, w jaki sposób auto zostało wykorzystane. Dostęp do szczegółowej trasy umożliwia także dokładne rozliczenie się np. z wykorzystanego paliwa itp.

  • Większe oszczędności

Mając monitoring GPS pojazdu, możesz na bieżąco śledzić pokonywane trasy. Takie informacje są niezwykle przydatne przy analizowaniu wykorzystania samochodu. Poczynisz spore oszczędności, np. związane z tankowaniem, gdy wyeliminujesz trasy, które możesz pokonać bez auta.

Postaw na monitoring pojazdów dopasowany do potrzeb

Wybór systemu monitoringu GPS nie jest łatwy – mimo że działają one na identycznych zasadach. Dlatego musisz porównać dostępne oferty, uwzględniając między innymi takie aspekty jak:

  • dostępność – dobrze, jeśli pozycję pojazdu można kontrolować z poziomu urządzeń mobilnych,
  • wysyłanie sygnału nawet przy próbach jego zakłócania.

Istotnym kryterium może być też cena, jednak należy mieć świadomość, że im bardziej zaawansowany system, tym droższa będzie usługa.