Kupujesz nowe auto? Nie bądź GAPa, poznaj zalety ubezpieczenia GAP
Kategorie:

Kupujesz nowe auto? Nie bądź GAPa, poznaj zalety ubezpieczenia GAP

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Nie jesteś w stanie przewidzieć niektórych zdarzeń losowych, które w kwestii finansowej mogą być bardzo dotkliwe, jeśli decydujesz się na zakup nowego pojazdu. Dlatego warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia GAP. Dowiedz się, na czym to polega i poznaj najważniejsze zalety.

Większość kierowców nabywających fabrycznie nowy samochód decyduje się na wykupienie OC i rozszerzenie zakresu ochrony o AC. To zdecydowanie za mało, ponieważ wysokość odszkodowania wypłaconego przez towarzystwo ubezpieczeniowe w razie szkody całkowitej czy kradzieży może nie wystarczyć na zakup kolejnego samochodu. Z pomocą przychodzi ubezpieczenie GAP.

Ubezpieczenie GAP – co to jest?

Ubezpieczenie GAP pozwala uniknąć poważnych strat finansowych, gdy dojdzie do szkody całkowitej lub kradzieży. Stanowi uzupełnienie polisy AC, dzięki czemu wypłacone odszkodowanie może wynieść nawet 100% wartości ubezpieczonego pojazdu.

Chociaż GAP występuje w kilku wersjach, najbardziej popularną opcją jest GAP fakturowy. W ten sposób można odzyskać różnicę między wartością samochodu widniejącą na fakturze a wysokością odszkodowania wypłaconego w ramach OC.

Przykład. Wartość fakturowa samochodu wynosi 75 000 zł. W drugim roku użytkowania jego wartość spadła do 62 000 zł. Gdyby doszło do szkody całkowitej lub kradzieży, z AC można byłoby odzyskać tylko 62 000 zł. Dzięki GAP ubezpieczyciel wypłaca dodatkowe 13 000 zł, które stanowi różnicę między ceną na fakturze a wypłaconym świadczeniem z autocasco.

Dlaczego warto wykupić GAP?

Tego rodzaju polisa wiąże się z dodatkowym kosztem, jednak ubezpieczenie GAP niesie za sobą wiele korzyści.

  • Zabezpiecza finansowo

Polisa pozwala finansowo zabezpieczyć właściciela pojazdu. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne wówczas, gdy auto było finansowane kredytem lub leasingiem. Ubezpieczenie umożliwia spłatę zobowiązania.

  • Pozwala na zakup nowego samochodu

Ubezpieczenie GAP dostępne w ofercie Toyota Insurance Management pozwala na odzyskanie do 100% wartości samochodu nawet przez 5 lat. Dzięki temu – w razie szkody całkowitej lub kradzieży – będzie można zakupić identyczny samochód bez konieczności angażowania dodatkowych środków własnych.

Uzyskane w ten sposób pieniądze można również przeznaczyć na wpłatę własną przy zakupie kolejnego – droższego – auta.

Ubezpieczenie GAP to dodatkowa ochrona, dzięki której można finansowo zabezpieczyć pojazd w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Niski miesięczny koszt polisy nie będzie stanowić nadmiernego obciążenia domowego budżetu, pozwalając osiągnąć wiele korzyści.