Kilka łatwych trików, które powiększą twoje oszczędności
Kategorie:

Kilka łatwych trików, które powiększą twoje oszczędności

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Oszczędzanie to nie tylko moda, ale przede wszystkim najprostszy sposób na zbudowanie poduszki finansowej i odłożenie środków na tzw. czarną godzinę. Wcale nie musisz mieć przy tym pokaźnego kapitału – wystarczy tylko kilka trików, które pomogą powiększyć oszczędności.

Wiele osób jest zdania, że oszczędzać można tylko w przypadku posiadania ogromnych środków. Chociaż w ten sposób można szybciej osiągnąć spore zyski, odkładać pieniądze można już od 1 zł. Wystarczy tylko dobra motywacja i odrobina zapału.

Załóż konto oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe to pierwszy krok w stronę systematycznego oszczędzania pozwalającego na osiągnięcie sporych zysków. Wszystko z powodu oprocentowania i miesięcznej kapitalizacji odsetek. Dzięki temu cyklicznie oszczędności powiększają się.

Aby oszacować wysokość zysków, można wykorzystać kalkulator. Konto oszczędnościowe będzie tym bardziej opłacalne, im wyższe jest proponowane oprocentowanie. W przypadku Konta Oszczędnościowego w Toyota Banku można uzyskać nawet do 2% w skali roku. Oprocentowanie rośnie w miarę wzrostu kapitału. Opłaca się więc oszczędzać.

Jak działa kalkulator konta oszczędnościowego? Określasz kwotę zgromadzonych środków i wpisujesz wartość aktualnego oprocentowania. W ciągu kilku sekund otrzymujesz informację zwrotną o wysokości możliwych do wypracowania odsetek.

Odkładaj „końcówki”

Jak często zdarza ci się płacić rachunek „z groszami”? Staraj się zaokrąglać go do pełnej wartości, a różnicę wpłać na konto oszczędnościowe lub odkładaj do specjalnej skarbonki. Szybko zdziwisz się, jak duża kwota uzbiera się w krótkim czasie.

Wpłatę na konto oszczędnościowe potraktuj jako rachunek do opłacenia

Każda wymówka jest dobra, aby zrezygnować z odkładania pieniędzy. Zacznij jednak traktować oszczędzanie jako jeden z rachunków, a efekty szybko cię zaskoczą.

Postępując w ten sposób, wyrobisz sobie nawyk regularnego oszczędzania i w kolejnych miesiącach stanie się to dla ciebie całkowicie naturalne.

Pamiętaj! Pieniądze na konto oszczędnościowe wpłacaj zaraz po otrzymaniu wynagrodzenia. Na pozostałe wydatki zawsze znajdą się środki – przekonasz się o tym.

Zbieraj „piątaki” do skarbonki

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby działać „na dwa fronty”. Odkładając środki na koncie oszczędnościowym, jednocześnie zbieraj pięciozłotówki do skarbonki. Gdy uda ci się uzyskać sporą kwotę, wystarczy wpłacić środki na konto oszczędnościowe. Dzięki temu kwota kapitału szybko się powiększy, co przyniesie dużo wyższe odsetki.

Zrezygnuj z jednego wydatku miesięcznie

Nie chodzi o to, by całkowicie rezygnować z przyjemności, ale ograniczyć wydatek – choćby jeden. Zamiast co tydzień wychodzić do restauracji czy pić codziennie kawę na mieście, zaoszczędzone pieniądze wpłać na konto oszczędnościowe. Z tych pozornie niewielkich kwot zrobi się naprawdę potężna suma.

Jeśli chcesz oszczędzać efektywnie, rób to krok po kroku. Systematyczność to klucz do sukcesu.