Keratynowe prostowanie włosów – czy warto?
Kategorie:

Keratynowe prostowanie włosów – czy warto?

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Osoby posiadające długie włosy, a zwłaszcza kobiety często narzekają na to, że włosy nie układają się, tak jakby chciały, gdyż są zbyt kręcone. W takiej sytuacji można skorzystać z tradycyjnej prostownicy do włosów lub z nowoczesnej metody, jaką jest keratynowe prostowanie włosów. W większości innych, dużych miast również można przeprowadzić taki zabieg w dobrych salonach fryzjerskich.

Sam zabieg polega na tym, że włosy są intensywnie odżywiane keratyną, czyli kluczowym składnikiem, który wpływa na ich kondycję. Takie maksymalne odżywienie sprawia, że włosy samoistnie zaczynają się inaczej układać i stają się proste. Alternatywne metody w postaci szamponów z keratyną nie są zastąpić takiego zabiegu, gdyż aby osiągnąć satysfakcjonujący rezultat, trzeba go przeprowadzić pod wpływem bardzo wysokiej temperatury. Wtedy efekt utrzymuje się nawet do kilku miesięcy. Keratynowe prostowanie włosów Warszawa jest jedną z najskuteczniejszych i najzdrowszych dla włosów metod, które powszechnie można zastosować do ich wyprostowania.

Zalecenia po keratynowym prostowaniu włosów

Sam zabieg prostowania włosów trwa nawet do pięciu godzin. Decydując się na niego, trzeba jednak pamiętać o kilku niezwykle istotnych kwestiach. Kobiety, które farbują włosy, nie powinny tego robić po samym zabiegu. W ogóle nie powinno się po zabiegu działać na włosy intensywnymi środkami chemicznymi, nawet do kilku tygodni. W przeciwnym wypadku można zniweczyć dobre rezultaty zabiegu. Farbować włosy można wcześniej i nie powinno to wpłynąć na efekty prostowania. Efektem keratynowego prostowania włosów  będą zdecydowanie zdrowsze włosy, które w końcu przestaną się puszyć, a także elektryzować. To sprawi, że będzie można je o wiele szybciej wysuszyć po myciu, a czesanie i układanie fryzury przyjdzie o wiele łatwiej. Po samym zabiegu nie należy myć włosów do 48 godzin, gdyż grozi to wypłukaniem keratyny i zniwelowaniem dużej części efektów. Fryzjerzy oraz osoby doświadczone, które mają już za sobą keratynowe prostowanie włosów, zaznaczają że bardzo ważne, aby przez kilka miesięcy po prostowaniu umiejętnie dbać o włosy odpowiednimi, dedykowanymi do tego kosmetykami. Takie działanie zapewni, że efekty będą utrzymywać się dość długo.

Keratynowe prostowanie włosów Warszawa – ceny

Koszty przeprowadzenia keratynowego prostowania włosów w Warszawie są zależne od miasta oraz od konkretnego salonu. Uśredniając ceny wynoszą:

  • 350 PLN – za prostowanie włosów krótkich, nie dłuższych niż do ramion.
  • 450 PLN – za prostowanie włosów dłuższych niż do ramion.
  • 700 PLN – za prostowanie włosów zdecydowanie dłuższych niż do ramion.

Samo keratynowe prostowanie włosów nie da odpowiedniego efektu, jeśli kobieta nie będzie odpowiednio pielęgnować włosów. Dlatego też warto, aby od razu poprosić o zarekomendowanie odpowiednich kosmetyków, które się do tego będą nadawały.