Lubisz utrwalać piękne chwile na telefonie? Pomyśl o Samsungu Galaxy A40
Kategorie:

Lubisz utrwalać piękne chwile na telefonie? Pomyśl o Samsungu Galaxy A40

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Szukasz nowego smartfona ze średniej półki? Samsung promował model A40 jako urządzenie „stworzone do bycia LIVE” i to chyba najkrótsze podsumowanie jego zalet. W bardzo korzystnej cenie kupimy więc przede wszystkim dobry aparat pozwalający utrwalać ważne sceny z naszego życia oraz podzespoły, które bez najmniejszego wysiłku poradzą sobie z wyzwaniami stawianymi przez popularne aplikacje.

Galaxy A40 – telefon poniżej 1000 zł

Obecnie Samsung Galaxy A40 kosztuje około 900 złotych, co sprawia, że należy on do tańszych urządzeń dostępnych na rynku, które można zaliczyć do tzw. średniej półki. Jednocześnie o jego jakość nie musimy się martwić, ponieważ ciągle jest to produkt Samsunga. Jego głównymi atutami są dobry wyświetlacz oraz aparat, którym przyjrzymy się za chwilę nieco bliżej. Wydajność urządzenia opiera się na ośmiordzeniowym układzie Exynos 7904 (14 nm) oraz 4 GB pamięci RAM. Ta wersja Exynosa to autorskie rozwiązanie Samsunga przygotowane z myślą o telefonach ze średniej półki – wystarczająco proste konstrukcyjnie, aby móc zaoszczędzić na tym elemencie i wystarczająco wydajne, aby przeciętni użytkownicy byli w 100% zadowoleni. Jeżeli używasz telefonu raczej do robienia zdjęć i przeglądania zasobów internetu niż do grania, prawdopodobnie nie zauważysz różnicy. Telefon obsługuje szybkie ładowanie, co przydaje się nie tylko w podróży.

Wyświetlacz dla wymagających

Nie od dziś wiadomo, że Samsung produkuje najlepsze na świecie wyświetlacze – konstrukcje inżynierów tej firmy znajdziemy nie tylko w urządzeniach z Korei, lecz także w produktach sygnowanych charakterystycznym logotypem z nadgryzionym jabłkiem. Samsung Galaxy A40 może pochwalić się najnowocześniejszą technologią Super AMOLED, która pozwala wyświetlić 16 milionów kolorów w rozdzielczości 1080 x 2340 pikseli. Całość dużego wyświetlacza (5,9 cala) chroni niezawodna powłoka Corning Gorilla Glass 3. Wyświetlacz dobrze prezentuje się w stosunkowo cienkich ramkach, które przewidział producent, a cztery dostępne kolory (Black, White, Blue, Coral) sprawiają, że prawie każdy odnajdzie się w proponowanej stylistyce.

Nowoczesny aparat – dwa obiektywy, wysokiej jakości matryce

Główny aparat zastosowany to konstrukcja złożona z dwóch obiektywów: szerokokątnego (26 mm, f/1.7) oraz ultraszerokokątnego (13 mm, f/2.2). W pierwszym matryca to 16 MP, w drugim 5 MP. Obiektyw ultraszerokokątny stanowi prawdziwą rzadkość w tym segmencie telefonów. Aparat przedni, jak większość urządzeń trafiających do rąk polskich konsumentów, ma zaś co prawda tylko jeden obiektyw, lecz jego podstawą jest dobra matryca – 25 MP.