Jaki wybrać komplet wypoczynkowy do salonu?
Kategorie:

Jaki wybrać komplet wypoczynkowy do salonu?

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Wybór mebli tapicerowanych do salonu to nie lada wyzwanie. Powinny być nie tylko estetycznie wykonane, ale przede wszystkim funkcjonalne i proste w czyszczeniu. Zobacz czym różni się skórzany materiał od skaju.

Skóra naturalna a ekoskóra

Meble ze skóry naturalnej charakteryzują się doskonałą jakością i trwałością. Materiał ma pochodzenie zwierzęce, naturalne, dlatego dwa z pozoru takie same produkty, mogą delikatnie różnić się od siebie wyglądem. To nie jest wada! Meble ze skóry naturalnej są zatem unikalne. Należy też wspomnieć, że ten materiał uznaje się za szlachetny, jest miękki w dotyku i dostosowuje się do panujących warunków, czyli np. temperatury i wilgotności. Skóra naturalna jest też doskonałym materiałem dla alergików. Wewnątrz nie gromadzi się kurz ani roztocza. Ponadto jest on wykorzystywany nie tylko do mebli, ale także torebek czy ubrań.

Oprócz skóry naturalnej, na rynku dostępna jest tzw. ekoskóra. Powstaje ona z tkaniny syntetycznej oraz warstwy PCV. Doskonale odwzorowuje prawdziwą skórę naturalną i może mieć wiele odcieni. Materiał jest wytrzymały oraz elastyczny. Nie chłonie też wilgoci. Zdecydowanie jest też prostszy w czyszczeniu od skóry naturalnej, dlatego sprawdzi się w domach, gdzie przebywają zwierzęta oraz dzieci. Nie należy jednak używać twardych albo szorstkich szczotek, które mogą uszkodzić sofę czy krzesła. Najlepiej czyścić materiał środkami do ekoskóry. Chcesz zainwestować w meble do salonu z prawdziwej skóry? Pożyczka gotówkowa to dobre rozwiązanie. Wystarczy, że będziesz pamiętać o regularnej spłacie. Poza tym pożyczka gotówkowa ma ograniczone formalności do minimum.

Czym jest skaj?

Skaj jest nieco tańszy od ekoskóry, a wynika to z pochodzenia materiału. To tkanina wykonana z PCW, która jest naniesiona na siatkę poliestrową. Niestety, nie jest to tak wytrzymały materiał jak naturalna skóra albo ekoskóra. Materiał jest nieprzepuszczalny oraz podatny na zmywanie. Po dłuższym użytkowaniu może pękać albo kruszyć się.

Wady mebli ze skóry

Należy jednak wspomnieć o dwóch aspektach, jeśli chodzi o meble ze skóry naturalnej. Pierwszym z nich jest cena. Prawdziwa skóra jest dość droga, ale to inwestycja na lata. Poza tym o ten materiał trzeba dbać – nie należy dopuścić do nadmiernej wilgoci, a także przesuszenia. Do czyszczenia nie wolno używać silnych detergentów. Najlepiej postawić na środki przeznaczone tylko do tego materiału. Pożyczka gotówkowa może zasilić Twój domowy budżet. Dzięki temu zainwestujesz w dobrej jakości meble do salonu.