Jak wybrać odpowiedni prezent dla malucha?
Kategorie:

Jak wybrać odpowiedni prezent dla malucha?

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka to problem, z którym borykają się rodzice i inni członkowie rodziny przed każdymi świętami czy urodzinami malucha. W sklepach znajdziemy dziś wiele ciekawych zabawek. Na co jednak zwrócić uwagę, zwłaszcza jeśli prezent przeznaczony jest dla bardzo małego dziecka?

Zabawki edukacyjne dla niemowląt – czy to dobry pomysł?

Zdecydowanie tak! Niemowlęta rozwijają się błyskawicznie, codziennie z większą ciekawością poznają otoczenie. Zabawki edukacyjne mogą nie tylko pozytywnie wpłynąć na ten rozwój, ale też zacieśnić więź rodziców z dzieckiem. Sprawdzonym pomysłem na prezent dla niemowlaka jest karuzela, którą można przyczepić nad łóżeczkiem. Innym rozwiązaniem są książeczki sensoryczne, które pozytywnie wpływają na rozwój zmysłów wzroku i dotyku u niemowlaka. Dzieciom powyżej trzeciego miesiąca życia można sprezentować karty kontrastowe, które kształtują inteligencję wizualno-przestrzenną. Niemowlakowi możemy podarować również matę do zabawy, która skutecznie będzie wspierać jego rozwój poznawczy. Kupując zabawki dla bardzo małych dzieci, musimy jednak zwrócić uwagę na ich jakość i bezpieczeństwo.

Więcej o tym jak wspierać rozwój dziecka poprzez zabawę przeczytasz na http://www.sanostol.pl/porady/rozwoj-dziecka/jak-wspierac-rozwoj-dziecka-poprzez-zabawe

Co kupić dziecku powyżej pierwszego roku życia?

Zabawki przeznaczone dla dzieci, które ukończyły roczek są już nieco bardziej skomplikowane. Dzieci pomiędzy pierwszym a drugim rokiem życia są dużo bardziej aktywne i jeszcze szybciej się uczą. To okres wzmożonego rozwoju dziecka, które w tym wieku zaczyna chodzić i uczy się mówić. Z tego względu książeczki z bajkami będą z pewnością trafionym pomysłem dla dziecka powyżej pierwszego roku życia. Kolorowe obrazki i ciekawa historia czytana przez rodzica z pewnością zachwycą malucha. Jeśli jednak szukamy mniej tradycyjnego podarunku, możemy wybrać gadżety świetlne lub dźwiękowe, które wspierają naukę dziecka, pokazując, że każda akcja niesie za sobą reakcję. Świetną zabawką, która nie tylko bawi, ale też uczy jest sorter. Dziecko w trakcie zabawy musi dopasować klocek do odpowiedniego kształtu. Dzieciom powyżej 1 roku życia można sprezentować gry i zabawki interaktywne, a także gry pamięciowe.

 

Pluszak to zawsze świetny pomysł na prezent!

Zarówno niemowlakowi, jak i dziecku powyżej pierwszego roku życia możemy sprezentować pluszaka. Miś, króliczek czy inna pluszowa zabawka z pewnością spodoba się maluchowi. Ulubiony pluszak służy nie tylko jako zabawka, ale i przytulanka do łóżeczka. Pluszowe zabawki towarzyszą dzieciom w różnych momentach rozwoju przez wiele lat. Taki prezent na pewno wzbudzi radość dziecka.