Jak pobrać film z YouTube? Szybkie i proste sposoby!
Kategorie:

Jak pobrać film z YouTube? Szybkie i proste sposoby!

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Youtube jest serwisem, bez którego nie można się dzisiaj obejść. To nie tylko źródło rozrywki, ale również portal wspomagający pozycjonowanie stron w internecie i narzędzie pracy wielu ludzi. Warto wiedzieć, jak ściągnąć potrzebne pliki na swój komputer! 

YouTube – zasady kopiowania treści

Na początek należy zadać sobie pytanie czy to, co robię, jest zgodne z prawem? Każdy film w serwisie YouTube jest chroniony prawem autorskim, stąd istnieją pewne zasady, o których internauta zawsze powinien pamiętać. Na szczęście polityka prywatności nie obejmuje kar za ściąganie treści wyłącznie do własnego użytku. Co to oznacza w praktyce? Jeżeli chcesz pobrać filmik danego twórcy na swój komputer, nie musisz mieć jego zgody, pod warunkiem, że nie będziesz rozpowszechniał go szerszej publiczności lub kopiował do użytku publicznego. Możesz więc pobrać filmik na swój komputer. Musisz jednak jeszcze wiedzieć jak to zrobić! Choć zdarza się, że opcja ściągnięcia jest dostępna przy wideo, to jednak większość treści da się obejrzeć wyłącznie za pomocą przeglądarki. Poniżej dowiesz się, jak ściągnąć plik z YouTube na swój komputer, by nie musieć za każdym razem szukać go w serwisie! 

Pobieranie filmów z Youtube za pomocą przeglądarki

Każda przeglądarka posiada swój dodatek-wtyczkę, który umożliwia wygodne i banalnie proste pobranie pożądanej treści z Youtube do swojego prywatnego folderu na komputerze. Najbardziej znane to: 

1-Click YouTube Video Downloadnależący do Mozilli Firefox. Dodatek pozwala na pobranie dowolnego klipu za jednym kliknięciem myszki! Do tego możesz wybierać spośród różnych formatów i decydować o jakości video, które chcesz mieć.

– Witryna służąca do ściągania plików przez Operę nosi nazwę YouTube Downloaderktóra pobiera pliki po kliknięciu komendy Download. Dziecinnie proste!

– Google Chrome nie wychodzi naprzeciw wszystkim wymaganiom. Co prawda użytkownicy tej przeglądarki również znajdą program to pobierania filmów, jednak Video Downloader professionalumożliwia pobieranie filmów oprócz tych pochodzących z platformy YouTube. Dzieje się tak za sprawą blokady, którą zastosowało Google. Na szczęście na swoim komputerze można mieć zainstalowane dowolne przeglądarki, więc nie musisz się tym przejmować. 

Aplikacje do pobierania filmów z serwisu Youtube

Jeżeli sposoby związane z dodatkami przeglądarek Cię nie satysfakcjonują, możesz spróbować skorzystać z odpowiednich witryn internetowych lub programów do zainstalowania na komputerze. W przypadku witryn internetowych jest to szczególnie proste – wystarczy skopiować adres URL, wkleić w odpowiednie miejsce na stronie i wcisnąć przycisk Download. Podobnie jak wyżej, tutaj również możesz wybrać format – wideo w rozdzielczości do 720p lub plik audio w formacie MP3, M4A lub 3GP. W ten sposób działa KeepVid, który umożliwia również pobieranie plików z Facebooka i Instagrama, co jest szczególnie przydatne zwłaszcza na Instagramie. Z kolei, aby pobrać filmy w jakości HD warto sięgnąć po KeepHD, chociaż obecnie większość filmów jest już dostępna w tym formacie, więc nie musisz koniecznie korzystać z tej wtyczki, by ściągnąć film w najwyższej jakości. Ciekawą aplikacją jest również xVideoServiceThief. Aplikacja jest interesująca, bo: 

– Potrafi pobierać wiele plików naraz

– Może konwertować różne formaty (między innymi AVI, WMV, MP4, MP3) 

– Umożliwia przerywanie lub wznawianie pobrań w każdej chwili.

– Jest prosta w użyciu

Podobnie proste są wszystkie wymienione wyżej witryny i aplikacje! Ich nazwy brzmią dość przerażająco dla osób, które nie znają się na tego typu rzeczach, jednak proste działanie i obsługa szybko rozwieją wszelkie wątpliwości! Aplikacji, wtyczek i witryn do pobierania plików z Youtube jest w internecie od groma i jeszcze trochę. Wystarczy przejrzeć pierwszą stronę propozycji w przeglądarce, by znaleźć program idealny do swoich potrzeb. Aplikacje do pobierania filmików z YouTube mają sporo zalet:

– Proste w obsłudze i ogólnodostępne 

– Większość z nich jest zupełnie darmowa

– Proponowane w Google programy są sprawdzone i bezpieczne

– Szeroki wybór witryn umożliwia znalezienie idealnego rozwiązania dla każdego użytkownika

Ryzyko, że trafisz na stronę o niepożądanym działaniu lub ściągającą wirusy jest praktycznie niemożliwe! 

Jak pobrać film z YouTube – krok po kroku

Dla większej czytelności, oto małe podsumowanie czynności, które musisz wykonać, by pobrać film z YouTube na swój komputer: 

– Wybierz filmik, który Cię interesuje i skopiuj jego URL

– Wejdź na wybraną stronę, na przykład KeepVid

– Wklej adres URL we wskazane miejsce na stronie do pobierania plików

– Kliknij przycisk Download

– Wybierz, jaki format z dostępnych chcesz pobrać na swój komputer

– Ciesz się ulubionym filmem, kiedy tylko chcesz To bardzo proste! Testując różne witryny i aplikacje przekonasz się, że działają podobnie i prawdopodobnie nie będziesz miał żadnych trudności w pobraniu interesujących treści. 

Pobieranie filmów z YouTube – na to musisz uważać

Wiesz już, że możesz pobierać udostępnione treści na własny użytek, bez dalszego ich rozpowszechniania. Musisz jednak zwracać uwagę na prawa autorskie treści, które chcesz skopiować na swój dysk: 

– Najbezpieczniej jest pobierać pliki bezpośrednio z kanału producenta lub udostępnione legalnie za jego zgodą

– Przedpremierowe filmy i teledyski, które pojawiły się w sieci wcześniej, znalazły się tam oczywiście nielegalnie 

Przywiązywanie uwagi do praw autorskich uchroni Cię przed ryzykownym łamaniem prawa i pozwoli cieszyć się ulubionymi treściami dostępnymi w serwisie YouTube w legalny sposób!