Gdzie legalnie oglądać filmy w internecie? Poznaj bezpieczne strony z filmami!
Kategorie:

Gdzie legalnie oglądać filmy w internecie? Poznaj bezpieczne strony z filmami!

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Relaksowanie się przy ulubionym filmie lub serialu to dzisiaj najpopularniejsza forma rozrywki. Był czas, kiedy prym wiodły nielegalne źródła oferujące zarówno najnowsze produkcje kinowe, jak i starsze wersje. Na szczęście, legalne źródła wkraczają z korzystnymi ofertami! 

Seriale online to nie tylko Netflix

Obecnie platforma Netflix szturmuje rynek na całym świecie. Amerykański producent, którego seriale oglądają miliony! Polska wersja platformy Netflix to zaledwie kilkanaście procent oryginalnie dostępnych produkcji, jednak i tak oferta jest imponująco szeroka. W ofercie Netflixa znajdziemy nie tylko filmy i seriale jak „House of Cards” czy „Orange Is the New Black”, ale też wiele dokumentów, a z każdym miesiącem oferta się poszerza. 

Dostępne są jeszcze inne platformy filmowe, na przykład Amazon, który również jest dość znany. Na Amazon Prime Video znajdziemy wiele produkcji tego filmowego giganta, w tym popularne seriale jak „Mozart in the Jungle” czy „The Grand Tour”. Ten ostatni to program współtworzony przez byłych prowadzących motoryzacyjne show „Top Gear” emitowane na kanale BBC. Wszyscy znamy “Top Gear”! Do większości materiałów brakuje jednak polskich napisów, więc jest to strona polecana osobom z dobrą znajomością języka angielskiego. Z kolei w ofercie ShowMax, najmłodszej, ale nie mniej znanej platformy dostępnej w Polsce, znajdziemy wiele produkcji z naszego kraju. Zagraniczne treści również zostały dość dobrze dopracowane dla polskiego odbiorcy. Na szczególną uwagę zasługują cenione produkcje BBC. Ponadto ShowMax jako jedyny zagraniczny serwis zapowiada inwestowanie w polskie scenariusze, na przykład Patryka Vegi, czy Wojciecha Smarzowskiego. Zapowiada się ciekawie! 

VOD zagraniczne i polskie serwisy

Za najpopularniejszy polski serwis z filmami i serialami można uznać portal VoD.pl. Baza filmowa portalu obejmuje kilka tysięcy legalnych materiałów! Zaliczają się do nich nie tylko polskie filmy i seriale, ale również zagraniczne premiery filmowe i popularne produkcje odcinkowe. Często emitowane są również przedpremierowe odcinki. Oprócz filmów, na VoD.pl znajdziesz bajki, programy telewizyjne i dokumenty. Wiele materiałów dostępne jest zupełnie za darmo! Dodatkowo VoD.pl nawiązało współpracę z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, co zaowocowało akcją O!Dokument. Dzięki temu na kanale Vod.pl możemy oglądać za darmo najgłośniejsze europejskie dokumenty, w tym bardzo dużo pochodzących z Polski. Największą zaletą tego projektu jest fakt, że filmy dokumentalne, które możemy tam obejrzeć są niezwykle trudno dostępne w internecie, zwłaszcza jeśli korzystamy z legalnych źródeł. Jednym z nich jest na przykład film „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” Pawła Łozińskiego. 

Inną propozycję stanowi Cineman.pl, czyli kino internetowe oferujące ponad 900 filmów dostępnych online. Blisko 400 najlepszych tytułów użytkownicy mogą obejrzeć w jakości HD, a baza filmów jest stale uzupełniana o nowości. Ponadto część filmów jest dostępna bezpłatnie! 

Platformy z serialami i filmami mają również znane stacje telewizyjne. To witryny stworzone specjalnie dla widzów stacji. Z pewnością znasz: 

– HBO Go należące oczywiście do kanału HBO

– Ipla.tv, która jest pomysłem Telewizji Polsat

– Player.pl założony przez stację TVN

– TVP.VOD, który jest platformą Telewizji Polskiej

W większości serwisów, poza tym należącym do HBO, znajdziemy wiele bezpłatnych materiałów, głównie programów publicystycznych, popularnych seriali i programów typu talent show. 

Filmy online w języku polskim

Wiele filmów znajdziemy też na YouTube. Interesującą i bezpłatną ofertę posiada kanał o nazwie Sala Kinowa, który zawiera blisko 200 filmów i seriali dla dzieci. Pojawiają się tam również produkcje artystyczne, często nagradzane na festiwalach filmowych w Cannes, Berlinie czy Wenecji. Filmy te pochodzą od amerykańskich lub europejskich producentów. Polskie filmy na YouTube udostępniają też studia filmowe. Wśród nich złożoną i szczególnie wartą uwagi ofertę ma Studio Filmowe Tor. Znajdują się tam między innymi filmy Krzysztofa Kieślowskiego lub Krzysztofa Zanussiego, dostępne zupełnie bezpłatnie! Inne materiały to na przykład ciekawe nagrania zza kulis, które zdradzają etapy powstawania danych produkcji. Warto odwiedzić wymienione wyżej kanały i poznać zajmujące produkcje polskich artystów! 

Projekt Legalna Kultura

Wyłącznie polskie realizacje, w dodatku obejmujące głównie niszowe produkcje oferuje witryna o wdzięcznej nazwie Ninateka (http://ninateka.pl/). Znajdziesz tam nie tylko filmy ale również teatr oraz różnego rodzaju sztuki audiowizualne. Oferta strony obejmuje filmy fabularne i dokumentalne oraz reportaże. Mnóstwo produkcji należy do odległych od siebie dziedzin.

Ninateka bogata jest w animacje i filmy eksperymentalne, obok których dostępne są spektakle teatralne i operowe, a nawet koncerty. Witryna należy do garstki miejsc w sieci i telewizji, która oferuje kontent również dla widzów niepełnosprawnych. Wiele produkcji dostępnych jest z lektorem migowym lub audiodeskrypcją. Większość materiałów jest zupełnie bezpłatna i co najważniejsze, oglądania nie przerywają reklamy! W obecnych czasach zdarza się niezwykle rzadko, a mnie wręcz wydawało się niemożliwe. Z kanałem Ninateka warto być na bieżąco, ponieważ zdarza się tam sporo nowości, a niektóre przeglądy filmów udostępniane są jedynie czasowo. 

Ciekawe propozycje ma również francusko-niemiecki kanał kulturalny ARTE, którego oferta ucieszy przede wszystkim fanów niszowych bądź kontrowersyjnych produkcji. Od niedawna działa tam również polskojęzyczna oferta VOD, dostępna za darmo. Na kanale ARTE odkryjesz kino niezależne, będziesz miał okazję poznać kino nieme i zyskasz nieograniczony dostęp do odważnych seriali oraz dokumentów. Większość produkcji pochodzi z Europy i nadawane są oczywiście po francusku lub niemiecku. Na szczęście każdy film ma również napisy, w tym polskie. 

Jeżeli interesuje Cię pełna lista dostępnych legalnie produkcji zarówno z zagranicy, jak i Polski, wejdź na stronę: http://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla/filmy. Strona jest przejrzysta i aktualna, dzięki czemu w prosty i szybki sposób znajdziesz legalne źródło rozrywki. Skorzystaj, bo masz szansę odkryć filmy i programy, na które z pewnością nie natkniesz się w telewizji, czy na karcie głównej serwisu YouTube.