Elektryczne motory crossowe Surron i ich zalety
Kategorie:

Elektryczne motory crossowe Surron i ich zalety

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Motory crossowe to specjalna kategoria wśród motocykli, po które sięgają zarówno miłośnicy szybkiej jazdy wyczynowej, jak i ludzie wykorzystujący motorower do przejażdżek w mieście i poza nim. Takie osoby korzystają z motocykla głównie w celach rekreacyjnych. Najlepszym wyborem do obu tych zastosowań będą crossy elektryczne, które są przyjazne dla środowiska, tanie w eksploatacji oraz pozwalają przybliżyć się do natury i bardziej odczuwać bliski kontakt z nią, co doceni każdy z miłośników jazdy crossowej.

Crossy elektryczne – co warto o nich wiedzieć?

Elektryczne motory crossowe są wyposażone w wydajne silniki, które zamiast paliwem są zasilane energią elektryczną. Taka konstrukcja sprawia, że korzystanie z motocykla jest tańsze i mniej problematyczne niż ma to miejsce w przypadku klasycznych crossów z silnikami spalinowymi. Crossy elektryczne są niedrogie w użytkowaniu, co pozwala korzystać z nich częściej i regularniej bez obaw o nadmierny uszczerbek na domowym budżecie. Prostsza i mniej skomplikowana konstrukcja silnika przyczynia się z kolei do mniejszej awaryjności pojazdów oraz znaczącej redukcji kosztów związanych z wizytami w warsztacie. W efekcie, motory crossowe mimo, że droższe w zakupie od swoich tradycyjnych, spalinowych odpowiedników, stają się znacznie tańsze w użytkowaniu.

Nie sposób nie wspomnieć także o znacznie wyższym komforcie jazdy, jaki gwarantują elektryczne crossy. Cicha praca ich silników oraz brak emisji szkodliwych spalin sprawiają, że wyprawy nimi na łono natury są bardziej przyjemne i satysfakcjonujące dla otoczenia. W efekcie, podczas jazdy możemy skupić na podziwianiu pięknych widoków oraz poczuć lepszą łączność z przyrodą dbając jednocześnie o jakość powietrza i jego czystość. Nic więc dziwnego, że popularne motocykle crossowe marki Surron są jednymi z najchętniej wypożyczanych jednośladów w miejscowościach turystycznych. Crossy Surron są lekkimi jednośladami, które doskonale sprawdzają się bowiem zarówno do jazdy w terenie, jak i w roli środków lokomocji w mieście.

Crossy Surron do jazdy w terenie i po mieście

Wśród motocykli crossowych zasilanych energią elektryczną prym wiodą rozwiązania marki Surron. Jednym z najpopularniejszych motorów dostępnych w jej ofercie jest Surron Light Bee – motorower napędzany silnikiem elektrycznym o mocy poniżej 11 kW. Taka specyfikacja sprawia, że motocykl ten może być prowadzony nie tylko przez osoby pełnoletnie posiadające prawo jazdy, ale także młodzież w wieku powyżej 14 lat z prawem jazdy AM. Surron Light Bee świetnie sprawdzi się więc zarówno do dojazdów do pracy dla osób dorosłych, jak i jako motocykl crossowy do aktywnego spędzania wolnego czasu dla nastolatka.

Surron Light Bee łączy w sobie wszystkie zalety elektrycznych crossów – posiada proekologiczny charakter, jest lekki i prosty w obsłudze, a jego częste użytkowanie wiąże się z niskimi wydatkami. Jeśli dodamy do tego brak specjalnych uprawnień do jego prowadzenia oraz wysokie standardy bezpieczeństwa użytkowania otrzymamy uniwersalne rozwiązanie doskonale sprawdzające się zarówno w otoczeniu typowo miejskim, jak i plenerze.