Pierścionek różaniec - jak nosić i co oznacza?
Kategorie:

Pierścionek różaniec – jak nosić i co oznacza?

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Modlitwa różańcowa jest jedną z najczęściej odmawianych przez wiernych modlitw. Aby nie zgubić się podczas powtarzania dziesiątek warto mieć przy sobie różaniec, jednak nie zawsze o tym pamiętamy. Doskonałym rozwiązaniem jest wygodny różaniec zakładany na palec. Jest to nie tylko praktycznym akcesorium, ale również elegancką biżuterią. Na którym palcu należy go nosić? Czy pierścionek różaniec ma jakąś ukrytą symbolikę?

Symbolika pierścionka różańca

Biżuteria to nie tylko piękna ozdoba. Może to być również sposób na wyrażenie siebie, ze względu na symbolikę. Pierścionek różaniec jest tego doskonałym przykładem. Ten kunsztowny dodatek noszony na palcu wygląda zachwycająco, a dla właściciela ma ważne znaczenie. Daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Modlitwa różańcowa jest bezpośrednio związana z postacią Maryi. Pierścionek różaniec symbolizuje jej opiekę nad osobą, która go nosi. Ubierany na palec serdeczny, jak obrączka jest znakiem oddania się Matce Bożej. Pierścionek różaniec umożliwia modlitwę w każdym miejscu i czasie. Jest to manifestacja swojej wiary, ponieważ krzyż na pierścionku, dla spotykanych w ciągu dnia osób, jest jednoznacznym sygnałem, że ma przed sobą chrześcijanina.

Dla kogo jest różaniec pierścionek?

Pierścionek w postaci różańca to nie tylko biżuteria dla osób duchownych. Modele ozdób na palec są na tyle uniwersalne, że może nosić je każdy. Subtelny design wygląda pięknie na damskich i na męskich dłoniach. To dodatek, który można nosić na co dzień i łączyć go z innymi elementami biżuterii. Klasyczne zdobienia sprawiają, że pasuje do wszystkich stylów ubioru.

„Różaniec na palec to  wyjątkowy prezent. Można go podarować bliskiej osobie z okazji wydarzeń takich jak komunia święta, bierzmowanie, ślub, czy prymicje. To także dobry podarunek rodziców i dziadków na święta lub urodziny. Doceni go każda osoba, która lubi gustowną biżuterię oraz ceniąca swoje wartości”. – mówi ekspert z salonu Fugart.

Jak nosić pierścionek różaniec?

Pierścionek z dziesiątką różańca można nosić w dowolny sposób — nie ma konkretnie określonych reguł co do ręki ani palca, na którym powinien się znajdować.. Najczęściej noszony jest na palcu serdecznym jak obrączka. Niektóre pary decydują się nawet, na obrączki ślubne z motywem różańca lub krzyża, jako znak jedności z Bogiem i powierzenie się Maryi. Decydując się na ubranie go na kciuk, warto pamiętać, żeby kupić odpowiednio większy rozmiar. Najważniejsze jest to, aby pierścionek swobodnie obracał się podczas odmawiania modlitwy. Oprócz swojej praktyczności jest bardzo eleganckim dodatkiem do stroju. Pasuje do kreacji wyjściowych, na ważne w życiu momenty, gdy chcemy mieć przy sobie różaniec lub po prostu na co dzień.