Domowe sposoby na rany. Sprawdź, jak możesz sobie pomóc
Kategorie:

Domowe sposoby na rany. Sprawdź, jak możesz sobie pomóc

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Od lat wiadomo, że istnieje wiele sprawdzonych, domowych sposobów na problemy zdrowotne. Prawdy te nierzadko przekazują nam nasze babcie i ciocie. Spora część z nich bazuje na naturalnych i łatwo dostępnych produktach. Nierzadko są to składniki będące również częścią wielu środków farmaceutycznych. Warto je znać, zwłaszcza wtedy, kiedy mamy pod opieką małe dzieci. Im bowiem tego typu problemy zdarzają się znacznie częściej niż dorosłym.

Poznaj moc naturalnych środków – co na skaleczenia?

To, w jaki sposób postępujemy z raną, zależy w dużej mierze od jej typu. Jeżeli są to powierzchowne skaleczenia i zadrapania, można sięgnąć po okłady na bazie aloesu. Dlaczego? Ponieważ roślina ta, a konkretnie okład z jej miąższu wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, dodatkowo przyspiesza regenerację naskórka. Metodę tę można zastosować zwłaszcza wtedy, kiedy gojenie się rany przebiega znacznie dłużej niż zwykle. Jak wykonać taki opatrunek? Obłóż ranę miąższem rośliny, a następnie zabandażuj to miejsce.

Zmniejszenie obrzęku – zrób to w domu

Kiedy pojawia się rana to zwykle towarzyszy jej również obrzęk. Występuje on między innymi na stłuczonych kolanach i łokciach. W takiej sytuacji można wykorzystać ścigające właściwości kapusty. Wystarczy tutaj przyłożenie kilku rozbitych liści, których sok powinien pokonać zaistniały problem zdrowotny. Opuchlizna kolan schodzi ponadto po obłożeniu konkretnego miejsca okładem z miodu.

Odpowiednia dieta kluczem do sukcesu

Nie tylko to, jak działamy od zewnątrz, ma wpływ na naszą skórę i jej kondycję. Bardzo ważna jest tutaj także nasza dieta. Doceniona została witamina C, ponieważ to ona wpływa na produkcję kolagenu, od którego zależy elastyczność naszej skóry, a finalnie jej odbudowa. Podobne wsparcie można uzyskać dzięki zażywaniu witaminy A, a także cynku. Bardzo duże ilości tych składników znajdują się w owocach takich jak: grejpfrut, cytryna, kiwi, czy papaja. Warto włączyć je do swojej codziennej diety.

Sięgnij po profesjonalne preparaty – żel hydrokoloidowy

Tutaj pomocny będzie specjalny żel hydrokoloidowy, który przyspieszy gojenie ran. Możesz go trzymać w swojej domowej apteczce. Przyda się zarówno podczas wakacyjnego wyjazdu, jak i wtedy, kiedy będziesz w domu.

Jak może Ci pomóc? Przede wszystkim przyspieszy gojenie się ran, a oprócz tego zmniejszy ryzyko powstania infekcji. Dodatkowo będziesz mieć większe szanse na to, że po ranie nie pozostanie blizna. Ten wyrób medyczny wykorzystywany jest nie tylko przy ranach spowodowanych potknięciem, czy zwykłym stłuczeniem. Sprawdza się także w łagodzeniu objawów ran chirurgicznych, a także odleżyn.

Więcej na https://www.help4skin.pl/