Kategorie:

Dlaczego zdalnie znaczy lepiej? Zarządzanie firmą online!

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Patrząc z perspektywy ostatnich miesięcy, nikt już nie powinien mieć wątpliwości, że Internet jest przyszłością i to nie tylko w dziedzinie rozrywki czy nauki, ale także prowadzenia biznesu. Wiele firm już dawno dostrzegło olbrzymi potencjał nowoczesnych technologii, w których systemy ERP i CRM znacząco zwiększają wydajność procesów biznesowych. Co najważniejsze, robią to przy równoczesnej optymalizacji ich kosztów. Na czym polega ten fenomen?

Przeniesienie procesów w firmie do strefy online

Możliwe, że jeszcze rok temu wiele firm po prostu z przyzwyczajenia nie decydowało się na wdrożenie nowoczesnych systemów zarządzania przepływem informacji i dokumentów, w swoich firmach. I z pewnością w czasie wybuchu pandemii i zarządzonego lockdownu, takie firmy gorzko pożałowały swojej decyzji.

Zwycięzcami tej przykrej sytuacji, jeśli można tak w ogóle powiedzieć, zostały te przedsiębiorstwa, które zdecydowały się już wcześniej wdrożyć zdalne systemy zarządzania firmą. Dzięki temu wielu pracowników mogło wykonywać swoje obowiązki zdalnie, ze swojego domu. Co z kolei pozwoliło wielu przedsiębiorstwom na w miarę normalne funkcjonowanie.

Sytuacja ta pokazała z jednej strony, jak potrzebnym narzędziem w pracy biznesowej jest Internet. Z drugiej obnażyła wszystkie słabości tradycyjnego przepływu dokumentów, udowadniając równocześnie funkcjonalność nowoczesnych i zautomatyzowanych systemów zarządzania.

Nowoczesne systemy informatyczne – jak to funkcjonuje?

Zastosowaniu nowoczesnych systemów zarządzania procesami w przedsiębiorstwach sprzyja zarówno ciągle rozwijająca się branża IT, jak i samo ustawodawstwo, które nadaje dokumentom elektronicznym taką samą wagę, jak dokumentacji papierowej. Dzięki temu umowy czy faktury generowane zdalnie mają taką samą moc prawną, jak dokumenty drukowane – wystarczy podpis elektroniczny bądź inna dostępna forma autoryzacji.

W ten sposób nie ma już konieczności drukowania i archiwizowania dokumentów papierowych, ponieważ wszystkie mogą być przechowywane i archiwizowane w postaci elektronicznej. Elektroniczny obieg dokumentów to jednak tylko jeden aspekt zarządzania firmą online. Na przykładzie nowoczesnego oprogramowania Infinite widać dokładnie, jak wiele elementów funkcjonowania firmy zostaje udoskonalonych, poprzez rozwiązania bazujące na technologiach internetowych.

Wzrost oszczędności i wydajności

Przeniesienie procesów firmy w strefę online pozwala na znaczne zwiększenie wydajności funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Okazuje się bowiem, że nagle wiele działań można całkowicie zautomatyzować. Poza tym obieg dokumentów staje się błyskawiczny. Nie trzeba ich drukować i zanosić do innego działu, bo wszystko jest przetwarzane w systemie, do którego dostęp mają pracownicy z poziomu swojego komputera lub urządzenia mobilnego.

To z kolei przekłada się na oszczędności czasu i pieniędzy. Zmniejszają się koszty związane z drukowaniem dokumentów (papier, toner, prąd, czas). A pracownicy dzięki zaoszczędzonemu czasu, mogą przeznaczyć go do wykonywania innych zadań. Co istotne, korzystając z systemów online, pracownicy mają możliwość wykonywania prac biurowych, administracyjnych czy księgowych w sposób zdalny. Co w obecnych czasach jest już nie tyle możliwością, a często koniecznością.