Nietypowa przesyłka? Wyślij ją paletą niestandardową
Kategorie:

Nietypowa przesyłka? Wyślij ją paletą niestandardową

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Niektóre przesyłki są problematyczne ze względu na swoje wymiary, kształty czy wagę. Nie można ich wtedy wysłać w tradycyjny sposób, ale trzeba skorzystać ze specjalnej usługi, czyli z palety niestandardowej, takiej o nietypowych wymiarach na zamówienie klienta. Można na niej umieścić przeróżne towary, dopasowując ją do nich.

Paleta niestandardowa do wysyłki – co warto wiedzieć?

Paleta niestandardowa to inaczej paleta nietypowa, która może mieć różny wygląd, w zależności od tego, co ma być na niej przewożone. Odmienne może być ułożenie desek, klocków, listew, nadstawek. Wszystko po to, aby jak najlepiej zabezpieczyć towary i dostarczyć przesyłkę w nienaruszonym stanie. Z usługi wysyłki palet niestandardowych korzystają przede wszystkim producenci i dystrybutorzy wielorakich produktów o niestandardowych gabarytach. Nie zawsze możliwe jest umieszczenie ich na tradycyjnej palecie, czyli takiej o wymiarach 120×80 cm. Wycena wysyłki palety nietypowej kurierem jest kwestią indywidualną, dlatego szacowany koszt może różnić się w mniejszym lub większym stopniu od tego końcowego.

W przypadku wysyłki palety niestandardowej istotne jest jej odpowiednie zabezpieczenie. Nic nie powinno wychodzić poza jej obrys, a jeśli już tak się stanie, trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami. Nie każdy przewoźnik podejmie się transportu takiej nietypowej palety, dlatego wszystko trzeba najpierw uzgodnić indywidualnie. Należy ją dobrać do rodzaju, wagi i wymiarów przewożonych na niej towarów. Solidna konstrukcja to podstawa. Nic nie może się przechylać ani przewracać, co zwiększa ryzyko uszkodzenia przesyłki w trakcie jej transportu.

Przygotowując paletę niestandardową do wysyłki, trzeba zadbać o to, aby jej zawartość została dobrze przymocowana do podstawy, nie przesuwała się w żaden sposób. Każdy z elementów powinien zostać należycie zabezpieczony, szczególnie te odstające w jakikolwiek sposób. W przeciwnym razie mogą stanowić zagrożenie dla przewoźnika i pozostałych przesyłek. Istotne będzie także to, aby wybrać paletę wystarczająco wytrzymałą, w oparciu o wagę przewożonych na niej towarów. Nie może być żadnych problemów z jej załadunkiem i rozładunkiem za pomocą wózka widłowego.

Jak wybrać firmę kurierską?

Nie każda firma kurierska ma w swojej ofercie transport palet niestandardowych, dlatego trzeba najpierw sprawdzić taką możliwość. Jeżeli nie chcesz wertować ofert wszystkich firm kurierskich z osobna możesz skorzystać z usług firmy kuriernet – https://www.kuriernet.pl/. Przy wybieraniu przewoźnika warto mieć też na uwadze średni czas realizacji usługi, koszt przesyłki, jakość wykonania usługi, stosunek jakości do ceny. Liczy się rzetelność, punktualność.