Codzienna pielęgnacja cery – o tym musisz pamiętać
Kategorie:

Codzienna pielęgnacja cery – o tym musisz pamiętać

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Chcesz, by skóra twarzy zawsze wyglądała zdrowo i promiennie? Chociaż atrakcyjny wygląd zapewnią kolorowe naturalne kosmetyki do twarzy, ogromne znaczenie ma codzienna pielęgnacja. Zobacz, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy i zacznij postępować zgodnie ze wskazówkami.

Kondycja skóry zależy od wielu czynników, wśród których główną rolę odgrywa nie tylko zdrowa dieta. Ważna jest właściwa pielęgnacja cery – począwszy od dokładnego oczyszczania, a skończywszy na stosowaniu odpowiednich kolorowych produktów do makijażu. W osiągnięciu zadowalającego efektu pomagają naturalne kosmetyki do twarzy.

Krok 1. Oczyszczanie

Codzienne oczyszczanie twarzy powinno wejść w nawyk – to fundament prawidłowej pielęgnacji skóry. Dzięki temu pozbędziesz się nadmiaru serum, martwego naskórka, warstwy kurzu, pozostałości makijażu itp. To ważne, ponieważ wszystkie zanieczyszczenia zgromadzone na powierzchni zaburzają równowagę skóry i nie pozwalają jej oddychać.

Pierwszym krokiem jest demakijaż, który przeprowadzisz za pomocą:

  • mleczka – to idealne rozwiązanie w przypadku cery suchej,
  • płynu micelarnego – sięgnij po niego, jeśli masz cerę normalną lub naczynkową.

Zwieńczeniem etapu oczyszczania jest umycie skóry delikatnym żelem antybakteryjnym / pianką lub kostką myjącą – w zależności od rodzaju cery.

Pamiętaj, aby oczyszczać twarz zawsze rano i wieczorem – niezależnie od tego, jak bardzo jesteś zmęczona lub jak bardzo się spieszysz.

Krok 2. Tonizowanie

Po każdym kontakcie z wodą pH skóry zostaje zachwiane, dlatego nieodzownym elementem pielęgnacji jest tonizowanie. Stosowanie toniku przywraca fizjologiczne pH, zabezpieczając przed utratą bariery ochronnej. Tonizowanie należy przeprowadzić, wybierając naturalne kosmetyki do twarzy – bez zawartości alkoholu.

Krok 3. Odżywienie i nawilżenie

Tylko dokładnie oczyszczona i stonizowana skóra jest gotowa na przyjęcie składników odżywczych zawartych w kremie pielęgnacyjnym.

Pamiętaj, aby w ciągu dnia sięgnąć po inny krem niż na noc. W związku z tym, że rano i wieczorem skóra ma inne potrzeby, różny powinien być skład tego typu preparatów.

  • Krem na dzień (o lekkiej formule) powinien zapewniać cerze ochronę i nadawać optymalny poziom nawilżenia.
  • Krem na noc (o cięższej formule) musi dostarczać więcej składników odżywczych, które wspierają naturalną odbudowę naskórka oraz przyspieszać regenerację.

Krok 3. Peelingi i maski

Peelingi i maski to kosmetyki, których nie trzeba stosować codziennie. Należy jednak włączyć je do pielęgnacji, by uzyskać efekt dogłębnego oczyszczenia czy regeneracji – w zależności od potrzeb skóry.

Naturalne kosmetyki do twarzy, takie jak peelingi czy maseczki warto stosować kilka razy w tygodniu. Dzięki temu skóra będzie wygładzona i bardziej promienna.

Aby nie zaprzepaścić efektów codziennej pielęgnacji…

Każdego dnia wkładasz sporo wysiłku w odpowiednią pielęgnację skóry? Jeśli nie chcesz zaprzepaścić uzyskanych rezultatów, stosuj właściwe kosmetyki do makijażu. Dobrym rozwiązaniem są mineralne, naturalne kosmetyki do twarzy dostępne m.in. w ofercie Annabelle Minerals. Dlaczego? Kosmetyki mineralne pomagają uzyskać atrakcyjny wygląd skóry – zapewniają bardzo dobre krycie, jednak bez efektu maski. Dzięki lekkiej formule nie zapychają porów, zmniejszając ryzyko powstawania wyprysków oraz innych niedoskonałości.