Wrastające paznokcie w Gdyni - jakie są przyczyny tej dolegliwości?
Kategorie:

Wrastające paznokcie w Gdyni – jakie są przyczyny tej dolegliwości?

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Wrastające paznokcie to zaburzenie, które najczęściej odnosi się do paznokcia dużego palca u stopy. Płytka paznokciowa palucha zawija się oraz wrasta w otaczającą ją skórę, czyli w tak zwany wał paznokciowy. Paznokieć może wrastać z jednej lub z obu stron. Schorzenie niestety może dotyczyć każdej osoby, bez względu na jej wiek. Najczęściej dotyczy młodych osób.

Jakie są przyczyny wrastających paznokci?

Wrastające paznokcie mogą wynikać z wielu różnych przyczyn. Tak naprawdę dwie z nich są najważniejsze. Pierwsza to noszenie zbyt ciasnych butów, w szczególności ze zwężanymi noskami, które naciskają na paznokcie oraz na wysokim obcasie.

Druga przyczyna wrastania paznokci to nieprawidłowe ich obcinanie.

Specjaliści z Podo+Med Gabinetu Zdrowej Stopy przedstrzegają, że gdy obcinasz się na okrągło, to rosną one wzdłuż i wszerz. Zawsze obcinaj paznokcie na kwadratowo. Pozostałe przyczyny wrastających paznokci to: nadwaga, uszkodzenie skóry wału paznokcia, na przykład z powodu wycinania skórek wokół paznokcia lub wprowadzania pilniczka pomiędzy paznokieć a wał, wrodzona skłonność do wrastania paznokci.

Jakie są objawy?

Pierwszym i najważniejszym objawem jest ból, który nasila się w czasie chodzenia, nakładania skarpet lub butów oraz wszystkich innych czynności, które mogą powodować głębsze wbijanie się wrastającego paznokcia w ranę. Drugim, ale również ważnym objawem jest zaczerwienienie, obrzęk wału paznokciowego, które świadczą o tym, że rozwinął się już u Ciebie stan zapalny. Trzecim objawem jest nadkażenie bakteryjne rany, której przyczyną jest wrastający paznokieć. Wtedy możesz odczuwać jeszcze silniejsze dolegliwości bólowe. Nie ma już w zasadzie przerw w bólu. Z tany może nawet wyciekać ropna wydzielina pod wpływem ucisku.

Jak najszybciej zapisz się na wizytę do podologa w Gdyni

Wtedy już koniecznie trzeba się udać do gabinetu podologicznego, w którym pozbędziesz się problemu wrastających paznokci. Polecamy tę stronę: gdynia-podolog.pl. Ostatnim objawem wrastających paznokci jest rozprzestrzenianie się zakażenia na cały palec, który jest obrzęknięty, bolesny i zaczerwieniony. Dzięki leczeniu podologicznemu szybko i skutecznie wyleczysz schorzenie stóp.