Wrastające paznokcie to przypadłość, z którą często ludzie zgłaszają się do gabinetu podologicznego we Wrocławiu. Na czym ona polega? Na wrośnięciu płytki paznokcia w skórę pod nim. Już samo czytanie o tym brzmi boleśnie, więc lepiej zapobiegać czemuś takiemu, a najlepiej stosować odpowiednią profilaktykę, o której też zaraz napiszemy. Wrastające paznokcie powodują nie tylko ból, ale również prowadzą do stanów zapalnych, bolesnych nacieczeń i ropni. Najczęściej spotykanym powodem wrastania paznokci jest niewłaściwe ich obcinanie.
Czym są wrastające paznokcie?
Wrastające paznokcie to po prostu wrastanie bocznej krawędzi paznokcia pod skórę. Oczywiście wiąże się to z bólem. Coraz większym, jeżeli się problem zaniedba. Ta przypadłość najczęściej dotyka paznokci u stóp, w szczególności dużego palca. Wynika to stąd, że paznokieć u dużego palca jest najtwardszy i w największym stopniu wbija się w skórę. Z upływem czasu może to powodować u Ciebie taki ból, że nawet nie będziesz w stanie samodzielnie chodzić, chociaż to niby tylko paznokieć. Wynika to stąd, że wrastającym paznokciom często towarzyszy stan zapalny oraz ropnie. Jeżeli szybko udasz się do gabinetu podologicznego, we Wrocławiu polecamy Gabinet Podologiczny Dominika Bilik, to może uda Ci się uniknąć chirurgicznej interwencji. Wiadomo, że o wiele lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, dlatego teraz napiszemy parę słów o tym, jak zapobiegać wrastającym paznokciom.
Jakie są przyczyny wrastania paznokcia w palec u stopy?
Wrastające paznokcie mogą wynikać z pewnych wrodzonych skłonności. Mogą też być wywołane przez uraz. Do tego urazu może prowadzić na przykład noszenie zbyt ciasnego lub zbyt luźnego obuwia. Ogólnie stopom nie sprzyja też chodzenie na wysokich obcasach, ale to pewnie wiesz. Bardzo możesz sobie również zaszkodzić nieprawidłowym obcinaniem paznokci.
Podolog przestrzega przed tym błędem
Najgorsze jest nadmierne wycinanie ich bocznych brzegów oraz obcinanie zbyt krótko. Pozostałe przyczyny wrastających paznokci to: skaleczenie podczas wycinania skórek, czyszczenie brudu pod paznokciami za pomocą ostrych narzędzi, uraz paznokcia, na przykład przez przyciśnięcie oraz grzybica i nadwaga.
Nie czekaj, umów się na wizytę do podologa we Wrocławiu
Jeśli szukasz sprawdzonego specjalisty, który bezpiecznie i szybko przeprowadzi terapię, sprawdź ofertę www.podologicznygabinet.pl. Dobrze wiedzieć, że terapie podologiczne potrzebują często kilku wizyt, aby wyleczyć schorzenie stóp. Zapytaj o szczegóły leczenia swojego podologa.