Top 5 cytatów, które pomogą Ci w życiu!
Kategorie:

Top 5 cytatów, które pomogą Ci w życiu!

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Inspirujące cytaty na każdy dzień to popularny sposób na zastrzyk motywacji i poprawy humoru. Wiele z nich jest tak popularnych, że zupełnie nie zastanawiamy się nad ich znaczeniem, a to duży błąd! Poznaj historię i znaczenie 5 cytatów, które mogą odmienić Twoje życie! 

Cytaty o życiu

Morfeusz, bohater filmu Matrix powiedział takie słowa: “Istnieje różnica między znajomością drogi a podążaniem nią”. To słowa, które zmuszają do chwili zastanowienia się nad oczywistym faktem: To, że wiesz, co należy robić w życiu nie znaczy, że to robisz. Każdy z nas kroczy własnymi ścieżkami, mimo znajomości dobrych rad i ogromu zasad dotyczących moralności, tego, jak żyć szczęśliwie i jak nie szkodzić innym. Uczymy się ich już od najmłodszych lat, co nie znaczy, że potrafimy je wykorzystać. Podobnie jest z wiedzą. Zwłaszcza w Polsce, jesteśmy mistrzami teorii, którzy niekoniecznie radzą sobie z praktyką. Niejednokrotnie ludzie posiadający wyższe wykształcenie zupełnie nie radzą sobie w życiu, ponieważ tak przywykli do gotowych rozwiązań podawanych w podręcznikach, że zupełnie nie radzą sobie z prawdziwymi problemami, które niestety są bardziej złożone i nie tak proste do przewidzenia. Znajomość teorii nie zwalnia Cię z myślenia. Tylko umiejętność analizy własnych błędów pozwoli Ci z powodzeniem iść w kierunku celu, który wybrałeś. Znajomość samego celu i sposobów jego osiągnięcia nie uchroni nas od popełnianych błędów podczas dążenia do niego. 

Mądrości o życiu

Wszyscy z wielkim zaangażowaniem poszukują idealnego przepisu na życie. Do Marka Twaina należą te znane słowa: „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś”. Najprostszy przykład, który poruszy każdego, to ten o miłości. Ile razy w życiu żałowałeś, że nie odważyłeś się zaczepić osoby, która bardzo Ci się podobała? Często po czasie mamy do siebie pretensje, że baliśmy się odważyć na nową pracę, a w efekcie stanęliśmy w miejscu, podczas gdy nasi znajomi rozwijali skrzydła. Żadne błędy nie bolą tak, jak niepewność, co by było gdyby. Zwykle jedyne co nas powstrzymuje to irracjonalny strach, który ma źródło w naszych umysłach. Tak bardzo boimy się upaść, że czasami przez całe życie nie wstajemy z kolan. To może i bezpieczne, ale jakie niewygodne. 

Podobne słowa wypowiedział znany biznesmen, Steve Jobs: “Twój czas jest ograniczony, a więc nie marnuj go na życie cudzym życiem. Nie daj się złapać w pułapkę przeżywania życia, będąc sterowanym przez innych”. To trochę podejście do tego samego tematu z innej strony. Nie działamy, bo albo powstrzymuje nas strach, albo myślenie, co powiedzą inni. Słuchamy dobrych rad, zapominając, że jesteśmy jedynymi królami własnej codzienności. Możesz posłuchać kogoś innego, ale to Ty poniesiesz konsekwencje! Dlatego warto być w życiu trochę egoistycznym. Słuchać swoich potrzeb. Nie da się zadowolić wszystkich, ale jeśli uszczęśliwisz sam siebie, to już będzie ogromny sukces! 

Najlepsze cytaty 

Jednym z najbardziej inspirujących cytatów jest bez wątpienia zdanie wypowiedziane przez brytyjskiego polityka Winstona Churchila: “Jeżeli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się, idź dalej. Wszystko się kiedyś kończy”. Wypowiedziane w czasach wojny, kiedy nadzieja umierała wraz z milionami ludzi. Nawet w codziennym życiu, zwykle nie tak drastycznym, są momenty, kiedy wydaje nam się, że słońce już nigdy dla nas nie zaświeci. Tymczasem trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość i czekać, kiedy już wszystkie inne metody zawiodły. Istnieją dni dla nas oraz dni przeciwko nam i nie zawsze mamy na to wpływ. Nadzieja jest tym, co pozwala nam przetrwać najgorszy czas, dlatego warto ją w sobie pielęgnować! 

Inne, niezwykle inspirujące słowa, które, choć mają już setki lat, wciąż są aktualne. Mowa o zdaniu wypowiedzianym przez Konfucjusza: “Tysiącmilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku”. Zwykle jedna, mała decyzja tworzy historię całego życia. Poznajemy przypadkiem drugiego człowieka, a on za chwilę staje się nieodłączną częścią naszego życia, największą miłością. Wyjeżdżamy na krótkie wakacje do jakiegoś miasta i zostajemy w nim na zawsze. Drobne decyzje często decydują o dalszych losach. Dlatego warto mieć w sobie odwagę, by je podejmować. Najgorsze w życiu jest stanie w miejscu. Czasem zebranie się na odwagę wystarczy, by rozpocząć najpiękniejszą przygodę w swoim życiu, ale nie tylko. Czasami jeden prosty krok stanowi początek rozwiązania naszych największych problemów. 

Powyższe cytaty to tylko 5 krótkich zdań, ale jak wiele zawierają treści! Czasem wystarczy chwila zastanowienia, by znaleźć prostą odpowiedź na wiele nurtujących pytań. Warto przeglądać internet w poszukiwaniu inspirujących treści i podarować sobie chwilę na relaks i uwolnienie od stresu. Cytaty zmuszają do myślenia i szukania nowych rozwiązań, które często okazują się dobre!