Kategorie:

Projekty domów z płaskim dachem – nowoczesność i energooszczędność

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Oczekiwania klientów w kwestii projektów domów są bardzo zróżnicowane i są osoby oraz inwestorzy, którzy preferują bardziej niecodzienne rozwiązania. Jednym z nich są właśnie projekty domów płaskim dachem, który z reguły zarezerwowany jest dla dużych bloków mieszkalnych. Biuro architektoniczne KB Projekt wychodzi jednak naprzeciw swoim klientom i proponuje rozwiązania, które nieco bardziej oryginalne i niecodzienne. Jeśli szukacie właśnie takiego projektu poniżej prezentujemy najciekawsze rozwiązania domów z płaskim dachem.

Projekt domy Oliwnik 

Niebanalny wygląd, nowoczesny charakter oraz ciekawa stylistyka – to określenia, które doskonale pasują do projektu domu parterowego z płaskim dachem o nazwie Oliwnik. Wspomniany płaski dach umożliwia instalację paneli solarnych co pozwala na sporą oszczędność zużywanej energii. Jeżeli chodzi o elewację to istnieje możliwość wyboru jej okładziny, a to z kolei pozwoli na dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta. Narożne okna oraz ciekawe zadaszenie wejścia do budynku nadają mu niepowtarzalnego i nowoczesnego charakteru. Projekt ten zakłada również dwa przestronne tarasy – jeden od strony frontowej drugi od strony ogrodowej.

projekty domów z płaskim dachem

W tym projekcie niezwykle ważne było zagospodarowanie przestrzeni wewnątrz, ponieważ składa się ona tylko z części parterowej. Kotłownia, która znajduje się przy wejściu, może posłużyć również jako pralnia. Pozwoli to zaoszczędzić przestrzeń w łazience. Od strony frontowej zaplanowana została kuchnia z narożnym oknem , co pozwoli na odpowiednie jej doświetlenie i przyjemny klimat. Kuchnia dodatkowo posiada osobno wydzieloną spiżarnię. Jest ona również otwarta na sporych rozmiarów salon co pozwala na jego wizualne powiększenie. Projekt ten zawiera również dwie łazienki oraz trzy pokoje, z czego jeden z nich posiada osobną garderobę.

Projekt domu Weigela 

Projekt domu Weigela to prosta, ale zarazem nowoczesna konstrukcja. Na tle innych projektów wyróżnia go to, że posiada stropodach. Fajnym elementem jest dodanie do nowoczesnej elewacji elementów drewnianego tarasu – dodaje to budynkowi ciepła i uroku. Projekt tego domu doskonale wpasuje się wymagania osób ceniących sobie prostotę ekologię oraz energooszczędność. Stropodach umożliwia umieszczenie na nim kolektorów słonecznych, co pozwoli na oszczędność energii a co za tym idzie, będzie on przyjazny dla środowiska. Płaski dach dodatkowo sprzyja mniejszej utracie ciepła domu, wszystko dzięki temu, że zmniejszona została powierzchnia zewnętrzna. Wolna przestrzeń na dachu może być również zagospodarowana pod taras lub ogród. Jeżeli chodzi o rozmieszczenie pomieszczeń to salon połączono z jadalnią i częściowo zabudowaną kuchnią. Dodatkowo kuchnia posiada jeszcze jedno pomieszczenie, które można zagospodarować pod spiżarnię lub miejsce,  w którym przechowywane będą sprzęty kuchenne. Dodatkowo w domu znajdują się dwa pokoje, garderoba, oczywiście łazienka oraz kotłownia, która może również pełnić funkcję pralni.

Projekt domu Przytulinka 

To propozycja nowoczesnego domu piętrowego, który z boku bryły posiada jednostanowiskowy garaż więc jego konstrukcja jest niesymetryczna. Projekt ten charakteryzuje się modernistyczną architekturą w stylu YTONG. Wyróżnia się oczywiście płaskim dachem oraz nietypowym rozmieszczeniem okien i pomieszczeń, jednak to pozwala, aby był on domem dwurodzinnym. Bryła budynku jest osadzona na planie prostokąta, a bok jak już zostało wspomniane wzbogacony jest o garaż. Ze względu na brak jakichkolwiek skosów, budynek ten ma bardzo duże pole do popisu jeżeli chodzi o aranżację poddasza. Jeżeli chodzi o część parterową budynku, to zawiera ona salon, przestronną kuchnię z jadalnią, łazienkę oraz dwa pokoje. Garaż to osobne pomieszczenie,a na samym jego końcu znajduje się kotłownia. Poddasze to miejsce, które spokojnie można zagospodarować pod drugie mieszkanie. Program obejmuje trzy sypialnie, salon, kuchnię z jadalnią i sporych rozmiarów łazienkę. Taras umiejscowiony na dachu budynku garażu nie tylko jest niezwykle efektowny, ale pozwala również na obcowanie z przyrodą i jest idealnym miejscem do wspólnego relaksu.

Nowoczesne i ekologiczne domy – projekty biura KB Projekt 

Domy parterowe czy jednorodzinne z płaskim dachem oraz zabudowa bliźniacza z płaskim dachem należą do projektów, które są niezwykle efektowne, nowoczesne, ale też w dalszym ciągu mocno oryginalne. Większość osób decyduje się na zabudowę klasyczną z dachem dwuspadowym. Nie brakuje jednak osób odważnych, które cenią sobie nie tylko nowoczesność, ale też dbanie o środowisko. Domy z płaskim dachem są niezwykle energooszczędne ze względu na to, że posiadają mniejszą powierzchnię zewnętrzną. Dodatkowo na ich dachach można zamontować baterie słoneczne, a to pozwala na sporą oszczędność w zużyciu innych, bardziej szkodliwych dla środowiska źródeł energii. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tego typu projektach zapraszamy na stronę www.kbprojekt.pl.