Kategorie:

Problemy z erekcją. Gdzie się leczyć?

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Przyczyny pogorszenia sprawności seksualnej są najczęściej złożone i należy się ich doszukiwać zarówno wśród czynników fizycznych, jak i psychologicznych. Niezdrowy tryb życia okraszony potężną dawką stresów i presji z zewnątrz – od tego najczęściej się zaczyna. Gdzie udać się po pomoc, kiedy problem zaczyna uniemożliwiać osiągniecie satysfakcji ze stosunku?

Nie ma co się oszukiwać – żadne dolegliwości nie przejdą same z siebie. Jeżeli z naszym ciałem dzieje się coś niepokojącego, najlepszym wyjściem jest udanie się do lekarza. Leki na zaburzenia erekcji dostępne bez recepty w aptekach pomogą nam w doraźnym rozwiązaniu problemu, jednak bez konsultacji z profesjonalistą, nie uda nam się usunąć przyczyny. A to najważniejsza rzecz, jeśli nie chcemy, by objawy nawracały.

Lekarz rodzinny

Najprostsze rozwiązanie: kiedy nie wiesz gdzie iść po pomoc, idź do lekarza rodzinnego! Być może nie będzie on miał wystarczających kompetencji, aby rozwiązać Twój problem całkowicie. Z pewnością jednak będzie wiedział, co robić dalej. Może zlecić nam wykonanie podstawowych badań, aby móc zorientować się, w jakiej kondycji jest nasz organizm. Może też dać skierowanie do odpowiedniego specjalisty. Od lekarza rodzinnego możesz też uzyskać receptę na leki na zaburzenia erekcji. Konsultacja z doktorem w przychodni to dobry pomysł, nawet jeżeli chcesz sięgnąć po te tabletki, które są dostępne bez recepty. Poinformuje Cię on o wszystkich możliwych przeciwwskazaniach i doradzi, jaka substancja będzie najbardziej efektywna.

Seksuolog

Lekarz seksuolog to jak najbardziej właściwa osoba, u której możemy szukać pomocy w przypadku pogorszenia sprawności seksualnej. To profesjonalista, który zna wszystkie mechanizmy naszego ciała i pomoże nam zdiagnozować dokładną przyczynę problemu. Czy wiesz, że niektóre przyjmowane leki mogą wpływać na zaburzenia funkcji seksualnych? W trakcie wizyty u seksuologa zostanie zebrany obszerny wywiad, a lekarz ustali, czy problem nie wynika z przeprowadzanej aktualnie farmakoterapii. W razie potrzeby dalszego diagnozowania być może otrzymasz skierowanie do urologa lub doktora innej specjalizacji, związanej z podejrzewaną przyczyną problemu.

Psychoterapeuta

Jeżeli przyczyną problemów ze wzwodem są czynniki psychologiczne, konieczna może się okazać psychoterapia. W jej trakcie nauczysz się, jak skutecznie walczyć ze stresem i wraz z terapeutą przepracujecie problemy, które mogą utrudniać Ci podjęcie satysfakcjonującego stosunku. Nie ma się czego wstydzić – w dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z pomocy psychologów. W końcu za nasze zdrowie nie odpowiada tylko ciało, ale także umysł. A ten leczy się właśnie w gabinetach psychoterapeutów.