Najpopularniejsze modele samochodów marki Alfa Romeo
Kategorie:

Najpopularniejsze modele samochodów marki Alfa Romeo

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Alfa Romeo to marka kojarzona głównie z autami o typowo sportowym zacięciu, których znakiem rozpoznawczym są legendarna precyzja wykonania i wysoka jakość użytych materiałów. Nie dziwi więc fakt, że niektóre historyczne modele stały się wręcz ikonami motoryzacji. Obecnie marka rozszerzyła swoją ofertę i prócz samochodów o dynamicznym charakterze proponuje także auta rodzinne. Sprawdźmy więc, które auta włoskiego producenta cieszą się największym powodzeniem.

Sportowe nowości Alfa Romeo

Auta Alfa Romeo niemal od początków istnienia firmy brały z powodzeniem udział w wielu wyścigach samochodowych. Dlatego też uważa się je za modele o dynamicznym sportowym charakterze. Tradycja ta jest wciąż kontynuowana i doskonale widoczna w nowych sportowych modelach marki, które przybliża specjalista autoryzowanego dealera Alfa Romeo:

„Najmniejszym przedstawicielem aut sportowych produkowanym obecnie przez Alfa Romeo jest dwumiejscowe coupé o symbolu 4C. Wykorzystanie aluminium i włókien węglowych pozwoliło stworzyć auto bardzo lekkie, bo ważące zaledwie 895 kg. To z kolei przekłada się na doskonałe osiągi tego modelu. Kolejnym, większym reprezentantem koncernu jest Alfa Romeo Giulietta. Samochód z bardzo długą historią, której początki sięgają lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Obecne wcielenie Giulietty łączy w sobie sportowego ducha z przestronnym wnętrzem i komfortem podróżowania. Alfa Romeo od zawsze szczególną wagę przywiązywało do kwestii bezpieczeństwa stąd nowoczesne systemy ostrzegające przed wypadkiem i minimalizujące skutki ewentualnych kolizji znajdują się w wyposażeniu standardowym wszystkich modeli”.

Rodzinne samochody Alfa Romeo

Włoski koncern podążając za nowymi trendami motoryzacyjnymi, wzbogacił swoją ofertę o kilka modeli, które zachowując dynamiczne usposobienie, oferują więcej przestrzeni pasażerskiej i bagażowej. Dobrym przykładem jest Alfa Romeo Giulia, która zadebiutowała w 2016 roku i z miejsca zdobyła ogromną popularność. Ten pięcioosobowy sedan spełni oczekiwania wszystkich tych, którzy od rodzinnego auta oczekują czegoś więcej niż tylko przestronności. Równie ciekawą propozycją jest pierwszy w historii marki crossover. Alfa Romeo Stelvio to prestiżowy SUV klasy premium zachwycający przestronnym wnętrzem, pojemnym bagażnikiem i komfortem jazdy porównywalnym z luksusowymi limuzynami. Prawdziwą perłą tego modelu jest wersja Stelvio Quadrifoglio, która dynamiką jazdy bije na głowę większość aut sportowych. Wystarczy wspomnieć, że aby osiągnąć 100 kilometrów na godzinę, Quadrifoglio potrzebuje zaledwie 3,8 sekundy. Na rynku nie ma drugiego SUV-a o takich możliwościach. Prócz doskonałych osiągów projektanci i konstruktorzy zadbali o bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Dowodem tego są wysokie oceny, jakie otrzymują wszystkie samochody Alfa Romeo w niezależnych testach.