Jak fakturować i prowadzić magazyn?
Kategorie:

Jak fakturować i prowadzić magazyn?

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Zarządzanie stanami magazynowymi i wystawianie faktur jednocześnie może być trudne. Z pomocą przychodzi dobry program magazynowy Faktura Small Business Handel. To oprogramowanie dostosowane do przedsiębiorstw funkcjonujących jako małe i średniej wielkości firmy. Przekonajmy się na co mogą liczyć jego użytkownicy?

Fakturowanie w kilka minut

Przygotowanie dokumentów w firmie nie musi trwać wielu godzin. Firma wyposażona w dobry program do fakturowania wystawi faktury w zaledwie parę minut. Z opcjami przyśpieszającymi proces dokumentowania sprzedaży spotykamy się w programie od MEGA-TECH, czyli Faktura Small Business Handel. Program ten to idealne narzędzie do wystawiania takich dokumentów jak: faktura bez VAT, faktur VAT, nota korygująca i faktura, proforma, paragon fiskalny, faktura VAT marża, WDT i wiele więcej. Za szybkość procesu odpowiadają automatyczne opcje, do których zaliczyć można chociażby możliwość pobierania automatycznego danych kontrahenta z bazy CEIDG znając numer NIP jego firmy. Dodatkowo program FSBH pozwala również na wystawianie faktur z obcych językach i walutach. Tłumaczenie następuje automatycznie po wskazaniu odpowiedniego języka, podobnie jak pobranie średniego kursu walut ze strony NBP. W programie można szybko przygotować kartoteki klientów i towarów oraz oznaczyć kolorystycznie kategorie, co wpływa na przyspieszenie procesu fakturowania w przyszłości. Program Faktura Small Business Handel to narzędzie, z którym wystawi się również dokumenty magazynowe. Dzięki przygotowanym opcjom wystawianie dokumentów zajmuje naprawdę kilka chwil.

Magazyn w programie do faktur i co jeszcze?

Faktura Small Business Handel to program magazynowy i fakturowy jednocześnie. Użytkownik jest w stanie kontrolować na bieżąco ilości towarów, ich braki czy wystawiać potrzebne w magazynie dokumenty. Występuje tutaj zarówno moduł dokumentów kasowych jak i zakupowych. Program można szybko skonfigurować ze sklepem internetowym Shoper. Dodatkowo stworzona została opcja pozwalająca przygotować komplety produktów. Ten program do faktur pozwala także na pracę wielostanowiskową co czyni go swego rodzaju programem do faktur online. To narzędzie jest wspierane przez producenta i stale aktualizowane. Zachodzące zmiany prawne wymuszą bowiem wprowadzenie zmian w programie zgodnych z obowiązującymi regulacjami. To również program do JPK. Zainteresowani przedsiębiorcy mogą wszystko przetestować za darmo w udostępnionej wersji demonstracyjnej. 

Prowadzenie magazynu zgodne z fakturami jest możliwe jeżeli przedsiębiorca zdecyduje się na dobrze znane rozwiązanie takie jak Faktura Small Business Handel. Wybierając takie połączenie firma będzie w stanie na bieżąco kontrolować dokumentowanie procesów sprzedażowych i magazynowych. To rozwiązanie, które się opłaca.