Kategorie:

Gdzie pojechać na wakacje zimą?

Avatar
Opublikowane przez redakcja

Wakacje zimą, kiedy w Polsce brakuje słońca, pada śnieg lub śnieg z deszczem, a pogoda nie zachęca do spacerów, zawsze są dobrym pomysłem. Wiele osób, szukając atrakcyjnych kierunków, jest przekonanych, że opłaca się polecieć jedynie w najbardziej egzotyczne rejony świata, a to nieprawda. 

  1. Wakacje zimą – Tajlandia, Meksyk, Kuba
  2. Ciepło jest bliżej, niż ci się wydaje

Wakacje zimą – Tajlandia, Meksyk, Kuba

Tajlandia to jedno z tych miejsc na świecie, gdzie ciepło jest dwanaście miesięcy w roku. Wyjazd w to egzotyczne miejsce najlepiej zaplanować właśnie na okres jesienno-zimowy, kiedy kończy się okres pory deszczowej. Z tego powodu nie poleca się Tajlandii jako kierunku letnich wyjazdów, ponieważ ci, którzy marzą o wakacjach na rajskiej plaży, mogą się srogo zawieść. Za to zimą pogoda jest idealna. Liczyć można na idealne warunki do plażowania, kąpieli, jak i zwiedzania. A Tajlandia również pod tym ostatnim względem ma wiele do zaoferowania. Równie dobrym pomysłem na wyjazd jest Kuba lub Meksyk, gdzie każdy urlopowicz spragniony słońca, wysokich temperatur i pięknej pogody, dostanie to, na co liczy. A przy tym wszystkim od strony kultury, zabytków i przepysznej kuchni kraje te mają wiele do zaoferowania. Na stronie https://dreamtours.pl znaleźć można obecnie wiele ciekawych ofert na zimowy wyjazd last minute.

Ciepło jest bliżej, niż ci się wydaje

 Aby doświadczyć ładnej pogody, nie trzeba jednak wcale lecieć na drugi koniec świata. Wczasy na Teneryfie na doskonały pomysł na zimowy wyjazd. Warto pamiętać, że na Wyspach Kanaryjskim panują dwie strefy klimatyczne – o ile na północy w okresie zimowym dość często pada deszcz, o tyle na południu panuje doskonała pogoda. Oprócz Teneryfy dobrym wyborem jest jeszcze Gran Canaria i Lanzarote. Można tutaj liczyć na około 20 stopni Celsjusza i wodę o temperaturze niewiele niższej. Jeśli jednak planujesz pobijać wulkan, nie zapomnij wziąć do samolotu ciepłej kurtki i długich spodni. Równie dobrym pomysłem jest Egipt last minute, gdzie można liczyć na temperaturę rzędu 22 – 23 stopni Celsjusza. Dla wielu osób kraj ten zupełnie odpada jako letnia destynacja, ponieważ wielu Europejczyków nie jest w stanie wytrzymać afrykańskich upałów, natomiast zima pogoda jest tu wręcz idealna. Cieplej zaczyna się robić w marcu, kiedy temperatura wynosi już 26 stopni. Zimą nie trzeba się natomiast zupełnie obawiać o temperaturę wody w morzu, ponieważ właściwie przez okres od listopada do marca nie spada ona poniżej 20 stopni. Wyjazdy zarówno na Teneryfę, jak i do Egiptu mogą się więc okazać równie atrakcyjne, jak i te w dalsze rejony świata.