Czym kierować się wybierając torebkę na prezent?
Kategorie:

Czym kierować się wybierając torebkę na prezent?

Ile kobiet, tyle teorii na temat dobierania torebki do sylwetki, okazji i stroju. W gąszczu modowych reguł łatwo się zgubić, szczególnie w dobie internetu i powszechnej dostępności filmowych i blogowych poradników. Postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości i sprowadzić sztukę wyboru torebki na prezent do kilku prostych zasad. Zapraszamy do lektury!

Dobór torebki do sylwetki kobiety

Torebkę nosi się oczywiście nie tylko ze względu na jej walor praktyczny. Oprócz tego, że pomaga ona kobiecie trzymać wszystkie potrzebne przedmioty w jednym miejscu, wspiera ją w dążeniu do atrakcyjnego wyglądu. Aby było to jednak możliwe, ten element galanterii skórzanej musi podkreślać atuty wyglądu i maskować jego mankamenty. Niskie panie powinny więc nosić niewielkie torebki, na przykład klasyczne kopertówki. Te wyższe będą z pewnością prezentować się lepiej z modelami o co najmniej średniej wielkości. Jak widać, obowiązuje tu zasada proporcjonalności. Nie bez znaczenia jest również, na jakiej wysokości noszona jest torebka. Należy odwracać uwagę od tych części ciała, które są obfitsze. Bardzo szczupłe panie mogą nawet swoją torebkę trzymać w dłoni. 

Czy wybierając torebkę należy brać pod uwagę styl butów?

Przez wiele lat odpowiedź na powyższe pytanie brzmiałaby zapewne: “oczywiście!” i poprzedzałaby długą listę bezwzględnych reguł. Współczesność przyniosła jednak ogromną dowolność stylistyczną, również w tym aspekcie. O ile okazja nie jest specjalnie formalna, można więc pokusić się o łączenie pozornie niepasujących ze sobą kolorów. W jaki sposób przekłada się to jednak na kupowanie torebki na prezent? Jeśli znamy styl życia obdarowywanej osoby, możemy przewidzieć, czy potrzebuje ona modelu pasującego do obuwia. Gdy kobieta, której chcemy sprawić taki prezent, jest znana z modowej swobody, nasza decyzja nie musi uwzględniać tej zmiennej.

Czy można kupić torebkę uniwersalną?

Nie istnieją torebki damskie, która sprawdzi się w absolutnie każdej sytuacji. Są jednak modele, które swoją pozycję na rynku utrzymują od dekad. Wyróżniają się one minimalizmem. Co do zasady kobiety posiadają co najmniej kilka torebek. Dzięki temu są one przygotowane na każdą okoliczność. Jeżeli jako wręczającym prezent uda nam się zadbać o część z okazji, powinniśmy uznać to za sukces. 

Im lepiej znasz kobietę, która ma otrzymać torebkę jako upominek, tym większe są szanse na sukces takiego prezentu. Zawsze można też poprosić o pomoc znajomą kobietę. Życzymy powodzenia!